עדכון בדבר החלטות ועדת הבחירות – 03.08.22

הצבעה מקוונת ופריסת קלפיות

1. וועדת הבחירות שמחה לקבל את אישורה של הועידה לקיום הצבעה מקוונת לפי קריטריונים שתקבע. הוועדה גם קיבלה את החלטת הועידה בדבר קריטריונים מינימאליים שיש לקבוע בבחירות אלו.

2. לאור החלטת הועידה בדבר קריטריונים נרחבים במיוחד נוצר חשש בוועדת הבחירות מיצירת שני סוגי מצביעים באותה מערכת בחירות ומיצירה של אפליה לכאורה. מתוך כך קבעה ועדת הבחירות כי כל מי שיבחר להצביע באופן מקוון יוכל לעשות כן ובלבד שמספר הטלפון שלו יהיה ייחודי במרשם המפלגה ויאפשר זיהוי שלו.

3. הועדה מדגישה כי מדובר בהוראה מיוחדת שהתקבלה לקראת הבחירות הקרובות לאור המצב המיוחד שנוצר בעקבות החלטת הועידה ואין בכך כדי לקבוע לגבי מערכות בחירות עתידיות לקראתן נצטרך לגבש עמדה ברורה יותר בעתיד.

4. הוראות בדבר בדיקת זכאות הצבעה מקוונת ובירור מספר הטלפון העדכני אליו ישלח קוד מזהה יפורסמו בהקדם. בתוך כך יפורסמו גם הוראות בדבר עדכון פרטי הקשר למעוניינים בכך. הוראות אלו יגובשו כך שיאפשרו שמירה מרבית של חשאיות ההצבעה וזיהוי הבוחר.

5. כמו כן, יפורסמו הוראות מיוחדת ובהם הנחיות להגשת בקשה מיוחדת בעבור בעלי זכות בחירה שאין באפשרותם לקבל מסרונים בטלפון שלהם, למשל טלפון כשר, או שקיים אצלם הצורך לקבל בטלפון אחד מסרון עבור שני בוחרים (ולא יותר), למשל שוהים בחו"ל שברשותם טלפון אחד בעבור שני בני הזוג.

6. לטובת מי שלא מסרו טלפון ייחודי המאפשר לזהותם ולטובת המעוניינים בהצבעה בקלפי יוקמו גם קלפיות פיזיות בפריסה רחבה:

באקה אל-גרביה
באר שבע
ביר אל-מכסור
בית ג'ן
בסמ"ה
גבעתיים
גן שמואל
הוד השרון
הרצליה
חורפיש
חיפה
טייבה
טירה
ירושלים
ירכא
כסייפה
כסרא סמיע
כפר מנדא
כפר סבא
כפר קאסם
מבשרת ציון
מגאר

משמר העמק
נחף
ניין
נצרת
סח'נין
עין המפרץ
פתח תקווה
ראש העין
ראשון לציון
רהט
רחובות
רמת גן
רמת השרון
רעננה
שפרעם
תל אביב – יפו

7. לאחר סגירת ספר הבוחרים הסופי, ולפי הצורך, תוכל הוועדה לפרסם מיקומים של עוד ארבע קלפיות לכל היותר.

שעות ההצבעה

1. בקלפי מקוונת ובקלפיות פיזיות ביישובים בהם 500 מתפקדים או יותר: 14:00-22:00.
2. בקלפיות פיזיות בישובים בהם 499 מתפקדים או פחות: 16:00-21:00.

שפת ממשק ההצבעה

1. כבעבר מסך ההצבעה יופיע בעברית ובערבית.

משקיפים

1. מועמדים שירצו בכך יוכלו למנות עד 3 משקיפים כרצונם, אשר יוכלו להסתובב בין הקלפיות ברחבי הארץ.

2. משקיף/ה יכול/ה להיות כל חבר/ת מפלגה, למעט המועמדים עצמם. 3. המשקיפים יוכלו לסייר בקלפיות, להיכנס למתחמי ההצבעה, ובתנאי שלא יקיימו תעמולה או

יענדו/ילבשו אביזרים מזהים מטעם מועמדים, וכל עוד נוכחותם ופעילות לא תפריע למהלך התקין של ההצבעה.

4. משקיפים לא יוכלו להתערב בניהול הקלפי, אך בכל מקרה של ליקוי יהיו זכאים לדרוש מועדת הקלפי לרשום את הערותיהם בפרוטוקול הועדה.

5. כמו כן, המשקיפים יתבקשו (כמו כל אדם) לדווח על כל ליקוי אלי או למטה ועדת הבחירות שמספרו יפורסם בהמשך.

6. מועמד/ת המעוניין/ת למנות משקיפים מטעמו יעביר למטה המפלגה עד שבוע לפני הבחירות רשימה של 3 אנשים (לכל היותר) הכוללת שם מלא ותעודת זהות, על-מנת שנפיץ את המידע על המשקיפים המאושרים לוועדות הקלפי ברחבי הארץ.

ניצן הורוביץ

שר הבריאות ניצן הורוביץ, נבחר לראשות המפלגה ביוני 2019. קודם לכן כיהן כח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. ב-2013 התמודד לראשות העיר תל אביב-יפו מטעם מרצ. הורוביץ הוא חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראש מפלגה בישראל. הוא הקים את תנועת ישראל חופשית למאבק בכפייה דתית, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ולקידום עירוניות מקיימת, תחבורה ציבורית והגנת הסביבה.

הורוביץ הוא בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, ועסק רבות בסיקור עניינים בינלאומיים. הוא היה פעיל בארגונים לזכויות אדם וארגוני סביבה, חבר במכון מתווים ובגופים נוספים לקידום השלום ויחסי החוץ של ישראל. הוא בוגר הפקולטה למשפטים ועורך-דין. גר בתל אביב עם עידו, בן זוגו מזה שנים רבות.

לנתניהו יש חברים מיליארדרים
למרצ יש רק אתכם.

ניצן הורוביץ

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ, נבחר לתפקיד ביוני 2019 וכיהן בח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראשות מפלגה בישראל, הקים את תנועת ישראל חופשית ועמד בראשה, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ובנושאים עירוניים, תחבורתיים וסביבתיים. בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, עסק רבות בסיקור ענייני חוץ, היה חבר במכון מיתווים, בעל תעודת עו"ד מוסמך ובוגר הפקולטה למשפטים והתמודד לראשות העיר תל אביב ב-2013. גר בתל אביב עם בן זוגו.

דילוג לתוכן