מיכל רוזין

ח"כ מיכל רוזין, יו"ר סיעת מרצ בכנסת

השנה עשינו את הבלתי אפשרי – כיו"ר הסיעה הובלתי אותה בקואליציה שברירית ומקוטבת, תוך שת״פ עם שאר הסיעות, במטרה לבלום את שלטונו המושחת של נתניהו ושותפיו המשיחיים והאלימים. 

כל יום שעבר בעשייה משמעותית הוכיח לי שוב כי המאמץ שווה ובצדו הישגים:

• נשים – הנגשת זכותן של נשים להפסקת היריון, כך שהן לא יצטרכו לענות על שאלות חודרניות ומשפילות, יעברו את הפרוצדורה הרפואית בקופ״ח, ויגישו בקשות להפסקת היריון באופן מקוון מבלי להתייצב מול וועדה;

לאחר מו"מ עם האוצר, סיכמנו על כמיליארד ש"ח למען נשים הצפויות להיפגע מהעלאת גיל הפרישה;

הצעת החוק לאיזוק אלטקרוני לגברים אלימים עברה בקריאה ראשונה; פעלתי לשיפור תנאי הסייעות בפעוטונים וסייעתי לנשים שהורשעו ברצח בני זוגן שהתעללו בהן במשך שנים.

• שמאל כלכלי חברתי –  כחברת וועדת העבודה והרווחה פעלתי למניעת הגדלת הפנסיות התקציביות של אנשי הצבא, השגתי תקציבים קואליציוניים לטובת רפואה מונעת בפריפריה, לפעילויות חינוכיות המקרבות בין ערבים ליהודים ובין דתיים לחילונים, למקלט ומרכז סיוע ליוצאים בשאלה ולחינוך ליהדות פלורליסטית; סייעתי להשיג תקציב שאפשר את פתיחת תחנת מד"א בבית ג'ן; תקציבים לתנועות הנוער; להכללת המשרתים במסלול נח"ל בתכנית ממדים ללימודים; נאבקתי ברפורמה בחקלאות; יזמתי הצעת חוק שקובעת נציגות של עובדים בדירקטוריונים של חברות פרטיות, והצעת חוק המעניקה עדיפות במכרזים ממשלתיים לקואופרטיבים וארגונים בהם יש הסכם קיבוצי. יזמתי דיונים על בטחון תזונתי, תנאי העסקה של מדריכי נוער בסיכון, מחירי תחליפי מזון לתינוקות, פגיעה בהתאגדויות עובדים ועוד.

• אלימות מינית – העברתי שלושה חוקים; הגנה על מידע חסוי בין מטפל.ת למטופל.ת וביטול הקלות הבלתי נסבלת בו חומרים טיפוליים נחשפים בבית המשפט בניגוד לרצון הנפגעים; חוק המתלה את רישיונם של רופאים שפגעו מינית; חוק המאריך את תקופת ההתיישנות בתביעות נגד פוגעים בקטינים, בני משפחתם ומוסדות שידעו על הפגיעה ועמדו מנגד;

הכפלתי את התקציבים עבור בריאות הנפש לנפגעות ואת התמחור לטיפולי יום; הגדלתי את התקציב עבור מרכזי הסיוע; והבאתי להקמת ארבעה מרכזים אקוטיים.

• קהילת הלהט"ב – הקמתי את השדולה הגאה בכנסת; יזמתי את יום זכויות הקהילה הגאה בכנסת; פעלתי לקיום הכשרות צוותי רפואה במשרד הבריאות לטיפול בחברי הקהילה הגאה; סייעתי בהעברת כספים קואליציוניים לרשויות מקומיות, ועוד.

• מדיני בטחוני – כחברת וועדת חוץ וביטחון פעלתי נגד אלימות מתנחלים; נגד פינויים בשייח ג'ראח; להגבלת גיוס חיילות וחיילי חובה לשב"ס ולמשטרה;  לשקיפות מירבית בדיוני ועדת החקירה בעניין רכש הצוללת וכלי השיט; יחד עם שר הבריאות והשר לשת״פ אזורי לפגישה עם ראש הרשות אבו מאזן בכדי להעביר מסר שיש פרטנר לשלום ולעורר את השיח והתקווה להסדר מדיני.

• פליטים – הצטרפתי למשלחת סיוע לגבול אוקראינה-מולדובה, במטרה לבחון מקרוב את מצבם של הפליטים האוקראינים, שרובם נשים, ילדים וקשישים. פעלתי להשיג דיור ציבורי, טיפולים רפואיים והסעות עבור פליטים בעלי מוגבלויות שהגיעו לארץ חסרי כל. סייעתי לנשים וילדים בקבלת מעמד והגנה מפני גירוש.

• הגנת הסביבה – ההצלחה של חוק השקיות שיזמתי בכנסת ה-19, צמצם את השימוש בשקיות בכ-80%(!), ולכן חוקקתי בקריאה טרומית הרחבה לבתי העסק ולכל סוגי השקיות, עבור צמצום בשימוש בהן.

• חוקקתי תיקון לחוק הבחירות שיאפשר הצבעה בקלפי לפי כתובת שיבחר כל אזרח; חוק הקובע שכספי סרסרות יחולטו; חוק הקובע שניתן יהיה להגיש תביעות ייצוגיות בעילה של פגיעה בפרטיות, וחוק האוסר על חשיפת יומנים אישיים של נפגעי.ות תקיפה מינית בבית משפט.

ניצן הורוביץ

שר הבריאות ניצן הורוביץ, נבחר לראשות המפלגה ביוני 2019. קודם לכן כיהן כח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. ב-2013 התמודד לראשות העיר תל אביב-יפו מטעם מרצ. הורוביץ הוא חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראש מפלגה בישראל. הוא הקים את תנועת ישראל חופשית למאבק בכפייה דתית, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ולקידום עירוניות מקיימת, תחבורה ציבורית והגנת הסביבה.

הורוביץ הוא בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, ועסק רבות בסיקור עניינים בינלאומיים. הוא היה פעיל בארגונים לזכויות אדם וארגוני סביבה, חבר במכון מתווים ובגופים נוספים לקידום השלום ויחסי החוץ של ישראל. הוא בוגר הפקולטה למשפטים ועורך-דין. גר בתל אביב עם עידו, בן זוגו מזה שנים רבות.

ניצן הורוביץ

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ, נבחר לתפקיד ביוני 2019 וכיהן בח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראשות מפלגה בישראל, הקים את תנועת ישראל חופשית ועמד בראשה, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ובנושאים עירוניים, תחבורתיים וסביבתיים. בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, עסק רבות בסיקור ענייני חוץ, היה חבר במכון מיתווים, בעל תעודת עו"ד מוסמך ובוגר הפקולטה למשפטים והתמודד לראשות העיר תל אביב ב-2013. גר בתל אביב עם בן זוגו.

דילוג לתוכן