נשים משפיעות בתל אביב

מוזמנות ומוזמנים לשיחה על תלאביביות ומגדר, על ייצוגיות, בטחון אישי, ונשים במרחב הציבורי העירוני.

צינה, הגברת הראשונה של ת»א-יפו, מארחת את ראשת מרצ ח»כ זהבה גלאון, המועמד לראשות העיר ח»כ ניצן הורוביץ, חברות הכנסת של מרצ ח»כ מיכל רוזין וח»כ תמר זנדברג ואת נשות הרשימה הכי נשית בארץ חברת המועצה מיטל להבי, מהרטה ברוך, ד»ר אפרת טולקובסקי ועו»ד גבי לסקי. 
המפגש יתקיים ביום חמישי 10.10.2013, בשעה 18:30, בבר ‘צינה’, דיזינגוף 116.

לאירוע בפייסבוק:  https://www.facebook.com/events/419433098168782/?ref_dashboard_filter=upcoming

מתוך מצע ניצן הורוביץ ומרצ ת»א-יפו:

«עיר שוויונית וידידותית לנשים היא עיר המספקת לתושבותיה סביבה שלוקחת בחשבון את ההבדלים המגדריים, ומתאימה את השירותים שהיא מספקת ואת המציאות היומיומית שהיא מייצרת לצרכים של כלל הקבוצות. במציאות חברתית בה נשים רבות סובלות מהטרדות מיניות, ועדיין נושאות ברוב נטל עבודות הבית ובמלאכת גידול הילדים – יש דברים רבים שהסביבה העירונית צריכה ויכולה להציע. עיר שוויונית היא קודם כל עיר שמספקת מקומות עבודה לכל, מרחב ציבורי בטוח בכל שעות היום והלילה, תחבורה ציבורית איכותית ומתפקדת, ודואגת לייצוג שוויוני לנשים במוקדי קבלת ההחלטות. חשיבה על חיי היומיום של גברים ונשים ומודעות לצורך לבצע התאמה יכולות להוביל לשינוי גדול.

ערים רבות מוכרות כערים ידידותיות לנשים. עקרונות מסוג זה מאומצים במטרה לחזק את תנאי המחייה של התושבים ואת כלכלת העיר. האיחוד האירופי כבר אימץ מודל עקרוני של עיר ידידותית לנשים, וכך גם ערים רבות ברחבי העולם, כגון סיאול, ניו יורק, הלסינקי ורומא. המדובר בביטחון אישי וגם בהתאמה של המוסדות, התשתיות, והתמיכות לאוכלוסייה הנשית, והצורך לאפשר ולעודד עירוב של נשים בפעילות ובקבלת ההחלטות בעיר.»

לפרק הנשים המלא במצע — http://nitzantlv.org.il/platform/?p=111