צעירי מרצ

מחזירים את הדיור הציבורי!

בשעה שהמדינה תגיש את תשובתה לעתירת מרצ לבג»ץ בדרישה ליישום חוק הדיור הציבורי, צעירי מרצ ישיקו היום (ד’) קמפיין להחלת החוק. עשרות צעירי מרצ יקיימו משמרת מחאה מול בית-המשפט העליון בשעה 11:00 בבוקר תחת הסיסמה «מחזירים את הדיור הציבורי!». כזכור, מרצ עתרה בחודש שעבר לבג»ץ בגין הסירוב להחיל את חוק הדיור הציבורי, חרף כניסתו לתוקף ב- 1 בינואר 2013.

יו»ר סיעת מרצ בכנסת, ח»כ אילן גילאון (מרצ): «ממשלת נתניהו פועלת כאחרון העבריינים. אנו מצפים שבג»ץ יעמידה במקום ויחייבה ליישם את החוק לאלתר. חרף כניסת חוק הדיור הציבורי לתוקף בתחילת החודש, אחרי 15 שנה של הקפאה ממושכת, הממשלה מפקירה ומתעמרת בזקוקים לה ביותר».

יוזם הצעת חוק הדיור הציבורי, השר וח»כ לשעבר מטעם מרצ, רן כהן: «ממשלת נתניהו מוכיחה שהיא לא רק אנטי חברתית אלא שהיא פשוט מצפצפת על החוק. למרות כניסת החוק לתוקף, מסרבת הממשלה למכור לדיירים העניים ביותר בישראל את הדירות הציבוריות. וכן, בסך ההכנסות ממכירת הדירות לדיירי הדיור הציבורי לאורך השנים בשווי 2.75 מיליארד ש»ח לא נרכשה ולו דירה אחת».

העתירה הוגשה נגד שר השיכון והבינוי ח»כ אריאל אטיאס, שר האוצר ח»כ יובל שטייניץ וחברת עמידר. על העתירה חתומים, השר וח»כ לשעבר מטעם מרצ רן כהן, ח»כ אילן גילאון (מרצ), מפלגת מרצ ושתיים מדיירות הדיור הציבורי.

———

חוק הדיור הציבורי נחקק על-ידי השר וח»כ לשעבר מטעם מרצ, רן כהן, בשנת 1998. מאז ועד היום הוא הושהה והוקפא ולמעשה נכנס לתוקפו רק ב- 1 בינואר 2013. החוק מאפשר לדיירי הדיור הציבורי, לרכוש את הדירה הציבורית שבה הם מתגוררים במחיר ובתנאים הקבועים בו. החוק גם קובע כי ההכנסות שיתקבלו ממכירת הדירות יופקדו בקרן שתוקם לדיור ציבורי ואשר תנוהל במשרד הבינוי והשיכון. עוד נקבע כי כספי הקרן ישמשו אך ורק להגדלת מלאי הדיור הציבורי.