מתי לאחרונה התלבטתם בין תרופות לאוכל? כחצי מיליון אזרחים חיים את הדילמה הזאת מידי יום

כשליש מהמזון שמיוצר בישראל נזרק לפח. 

19 מיליארד שקלים מהכיס של כולנו. בזבוז שמשאיר מאות אלפי ישראלים רעבים, מזהם את הסביבה ומעמיק את משבר האקלים.

יחד נשים לזה סוף!

אנחנו בנוער מרצ אוספים מזון בכל הארץ שהיה אמור להיזרק ומעבירים אותו לנזקקים, מעבירים שיעורי חינוך בבתי הספר ומקדמים הצעת חוק בכנסת.  

אנחנו צריכים אותך איתנו -כל חתימה חשובה!

שאלות נפוצות:

נוער מרצ הוא ארגון נוער חינוכי פוליטי שמטרתו להילחם ולשנות את המדינה.

התאגדנו בני ובנות נוער מרחבי הארץ כי החלטנו שאנחנו לא יכולים להתעלם יותר ממשבר המזון. העוני במדינה שלנו רק הולך ומדרדר, אנו רואות ורואים יותר ויותר אירועי אקלים קיצוניים שרק ילכו ויחמירו עם הזמן. ברור לכולנו שההשפעה של משבר המזון משפיעה ישירות על המחירים בשוק ועל יוקר המחייה כך שהפתרון היחיד הוא צמצום אובדן המזון.

בהתחלה, התחלנו לאסוף ירקות ופירות שנזרקים מידי שבוע ולהעבירם לנזקקים ולעמותות המקומיות, לאט לאט התרחבנו לכל הארץ. בנוסף, אנו מנהלים עכשיו מהלך של שיעורי חינוך בבתי הספר שמועברים בכיתות על ידי החניכים שלנו.

מעבר לפעילות השטח, בימים אלו נכתבת בכנסת הצעת חוק שתשנה את פני שוק המזון בישראל.

אז מסתבר שהמון!

לפי הדו"ח האחרון שפורסם על ידי לקט ישראל והמשרד לאיכות הסביבה, העלות הסביבתית של אובדן המזון בישראל מסתכמת ב-3.5 מיליארד שקלים מידיי שנה. המיליארדים האלה מורכבים מעלויות המים והקרקע הנדרשים לגידול המזון המבוזבז (1.35 מיליארד) , פליטות גזי החממה ומזהמי האוויר בעת ייצור המזון (1.27 מיליאד) והטיפול בפסולת (0.8 מיליארד).

את השפעות משבר האקלים אנחנו רואים כבר היום והן רק ילכו וידרדרו. אין לנו זמן לבזבז, חייבים להיאבק בבזבוז המזון ומהר.

בימים אלה נוער מרצ כותבים בכנסת הצעת חוק שתשפיע על בזבוז המזון בישראל ביחד עם חבר הכנסת עלי סלאלחה (מרצ).

בהצעה אנו דורשים מרשתות הקמעונאות לתרום את עודפי המזון שלא נמכר לעמותות השונות

וקביעת סטנדרטים אחידים לתאריכי התפוגה שעל המוצרים שלנו (שכולנו יודעים שהם לא הכי מדויקים…)

חתמו על העצומה לחצו על "אני רוצה להתנדב בקמפיין" ונחזור אליכם.

ניצן הורוביץ

שר הבריאות ניצן הורוביץ, נבחר לראשות המפלגה ביוני 2019. קודם לכן כיהן כח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. ב-2013 התמודד לראשות העיר תל אביב-יפו מטעם מרצ. הורוביץ הוא חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראש מפלגה בישראל. הוא הקים את תנועת ישראל חופשית למאבק בכפייה דתית, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ולקידום עירוניות מקיימת, תחבורה ציבורית והגנת הסביבה.

הורוביץ הוא בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, ועסק רבות בסיקור עניינים בינלאומיים. הוא היה פעיל בארגונים לזכויות אדם וארגוני סביבה, חבר במכון מתווים ובגופים נוספים לקידום השלום ויחסי החוץ של ישראל. הוא בוגר הפקולטה למשפטים ועורך-דין. גר בתל אביב עם עידו, בן זוגו מזה שנים רבות.

לנתניהו יש חברים מיליארדרים
למרצ יש רק אתכם.

ניצן הורוביץ

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ, נבחר לתפקיד ביוני 2019 וכיהן בח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראשות מפלגה בישראל, הקים את תנועת ישראל חופשית ועמד בראשה, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ובנושאים עירוניים, תחבורתיים וסביבתיים. בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, עסק רבות בסיקור ענייני חוץ, היה חבר במכון מיתווים, בעל תעודת עו"ד מוסמך ובוגר הפקולטה למשפטים והתמודד לראשות העיר תל אביב ב-2013. גר בתל אביב עם בן זוגו.

דילוג לתוכן