ניצן הורוביץ נואם בכנסת

שעון הקיץ מתחיל, אך יסתיים חודש מוקדם מדי

ח”כ ניצן הורוביץ:  “רק הארכה קבועה של שעון הקיץ עד 1 בנובמבר, תצמצם את תאונות הדרכים, תחסוך בחשמל, ובעיקר תאפשר לכולנו שעה נוספת של אור אחה”צ”

הלילה ישראל עברה לשעון קיץ. הוא יסתיים בתחילת אוקטובר: חודש שלם מוקדם מדי.

בכנסת הקודמת, בעקבות המערכה הציבורית שהוביל ח”כ ניצן הורוביץ, התקבל תיקון לחוק שעון הקיץ, ונקבע שהוא יסתיים מדי שנה ב-1 באוקטובר. זהו הישג משמעותי לעומת המצב הקודם: שעון הקיץ מתחיל ומסתיים לפי תאריך לועזי קבוע (ולא תאריך עברי המשתנה כל שנה), ותקופתו הוארכה. אולם הדבר עדיין רחוק מהנדרש.
 
לנוכח זאת הגיש ח”כ הורוביץ הצעת חוק חדשה להארכת שעון הקיץ עד 1 בנובמבר, כמו במדינות האיחוד האירופי וארה”ב. הצעת החוק תעלה להצבעה עם תום פגרת הכנסת. 
 
ח”כ הורוביץ מתח ביקורת נוקבת על מסקנות הוועדה שמינה שר הפנים הקודם, אלי ישי, לבחינת שעון הקיץ, והדגיש כי הוועדה כלל לא דנה בסוגיות המרכזיות של השפעת שעון קיץ ארוך על המאבק בתאונות הדרכים ועל ניצול שעות הפנאי. ח”כ הורוביץ קורא לשר הפנים הנכנס, גדעון סער, לבחון מחדש את הנושא ולהאריך את שעון הקיץ ולתמוך בהצעת החוק החדשה.
 
הורוביץ: “רק הארכה קבועה של שעון הקיץ עד 1 בנובמבר, תצמצם את תאונות הדרכים, תחסוך בחשמל, ובעיקר תאפשר לכולנו שעה נוספת של אור אחה”צ. זה הדבר הנכון לעשות, לטובת כלל הציבור בישראל. אלי ישי והסיעות החרדיות בלמו את הנסיונות להאריך את שעון הקיץ כנדרש. כעת ניתן להשלים את המהלך, ולשים קץ סוף-סוף לאיוולת המשונה הזו”.