צעירי מרצ

צעירי מרצ והסטודנטים נאבקים ביוזמות לקצץ בתקציב ההשכלה הגבוהה

יו”ר צעירי מרצ, תומר רזניק, ויו”ר ארגון הסטודנטים של מרצ, דניאל צרפתי, מתכננים קמפיין נגד הקיצוץ המתוכנן בתקציב ההשכלה הגבוהה ומבקשים את הצטרפות חברי מרצ. 

רצ”ב מכתבם לפעילי מרצ:

חברות וחברים,

בימים האחרונים, עם כניסתו של יאיר לפיד לתפקיד שר האוצר, אנו עדים להתגברות השיח סביב עתיד ההשכלה הגבוהה בישראל.

מה כבר  לא נאמר על מצב ההשכלה הגבוהה בישראל קיצוצים בלתי נגמרים,הפרטה ובריחת המוחות הן רק חלק מהבעיות בפניהן אנחנו עומדים. פרסי הנובל הם מסך עשן בדרך אל התהום בפניה ניצבת ההשכלה הגבוה הציבורית בישראל.  דווקא עכשיו נושא הקיצוצים בהשכלה הגבוהה חוזר לעלות בועדת הכספים של הכנסת  ונושא העלאת שכר הלימוד באוניברסיטאות חוזר לסדר היום.

 

נראה כי במשרד האוצר  כבר החליטו ציבור הסטודנטים בישראל עומד לחטוף מכה כואבת בסבב הקיצוצים הבא. ההצעה המסתמנת של האוצר לסטודנטים היא כזאת או שתסכימו להעלאת שכר הלימוד או שנקצץ בתקציבי ההשכלה הגבוהה או שתשלמו יותר, או שתקבלו הרבה פחות.

 

כצעירים וכסטודנטים בעלי מודעות אנחנו מבינים את חשיבותה של מערכת ההשכלה הגבוהה בצמצום פערים חברתיים, ביצירת אפשרות לניידות חברתית ומעמדית, בהתנעת המערכת הכלכלית ושוק העבודה, בקידום מעמדה של ישראל כחלוצה טכנולוגית עולמית ובעיצוב עתידה של מדינת ישראל.

 

דווקא עכשיו, בזמנים בהם נראה כי למשרד האוצר יש פיצול אישיות (וראו את יאיר לפיד מהפייסבוק הקורא להפגין מחוץ לביתו של יאיר לפיד ממשרד האוצר), וכשאי אפשר לדעת מאיפה תנחת המכה הבאה, חובה עלינו לעמוד ולמחות כנגד כל פגיעה בציבור הסטודנטים ובהשכלה הגבוהה.

 

אנו רואים חשיבות רבה בכך שמרצ, כמפלגה סוציאלדמוקרטית עם היסטוריה ארוכה של מעורבות במאבקים סטודנטיאליים, תעמוד בחוד המאבק כנגד הקיצוצים וההפרטה בכלל ובמערכת ההשכלה הגבוהה בפרט. חובה עלינו להאבק לצד גופים,אישים וארגונים סטודנטיאלים נוספים על עתיד החינוך במדינה.

 

צעירי מרצ וארגון הסטודנטים של מרצ מתכוונים להיות בחזית המאבק גם בנושא זה. דניאל צרפתי יור ארגון הסטודנטים של מרצ, ירכז את התארגנות הצעירים והסטודנטים בנושא. אנא פנו אליו עם כל רעיון או הצעה שיש לכם/ן בנושא וכמובן נעדכן כאשר תהיה פעילות מתוכננת בעניין.

 

שלכם/ן

תומר רזניק, יור צעירי מרצ, tomerrz@012

דניאל צרפתי, יור ארגון הסטודנטים של מרצ, danielza44@gmail.com