מרצ בראשות זהבה גלאון מקבלת 12 מנדטים בסקר של הארץ

מרצ בראשות זהבה גלאון היא המפלגה הרביעית בגודלה. אם היום (18.10.13) היו נערכות בחירות, מרצ היתה מקבלת 12 מנדטים, ע”פ סקר הארץ.

סקר הארץ 18.10.13

יוסי ורטר: “מי שכן שואבת, כאבן שואבת, את מצביעי לפיד, זו ראשת מרצ, ח”כ זהבה גלאון. תופעת מרצ ממשיכה להכות גלים במערכת הפוליטית. משישה מנדטים בכנסת הנוכחית, ל-12 מנדטים בסקר הנוכחי. מאז הבחירות, אחת לחודש וחצי לערך, מנדט נוסף נוחת בקופתה של מרצ. השמאלנים

מתוסכלים שהשליכו את יהבם על לפיד או יחימוביץ’ מחפשים בית הגון וישר שאינו מתחנף ואינו מתכתש ואינו מתכחש ואינו שולח יד איש ברעהו ומקיים את מה שהבטיח ולא סוטה ולא מתחמן. הבית הזה הוא מרצ, ואם הבית הבלתי מעורערת היא גלאון.

12 מנדטים היו למפלגה הזאת בשיאה, ב–1992, תחת שולמית אלוני. היום, תחת מחליפתה האולטימטיבית, לא רק במובן המגדרי, מרצ חוזרת לימיה הגדולים. בסקר שלפניכם, שני מנדטים שלמים זולגים אליה מיש עתיד ואליהם מתווספים עוד כמנדט וחצי מהעבודה (שמקבלת שני מנדטים מהתנועה של ציפי לבני, שגונבת אף היא את ליטרת הבשר הצנועה שלה מיש עתיד). מרצ אינה הופכת רק למפלטם של המאוכזבים. זאת המפלגה שנאמנותם של מצביעיה היא הגבוהה ביותר. מי היה מאמין שמרצ “הקטנה”, כפי שנהגנו לומר שנים, זו שכמעט נמחקה מן המפה בבחירות 2009, תמוקם כיום כמפלגה הרביעית בגודלה בכנסת, אחרי הליכוד־ביתנו, העבודה והבית היהודי. ולפני יש עתיד”.

לסקר המלא ב”הארץ”