גלאון: “לפיד מקיף עצמו באנשי מקצוע שהאג’נדה הכלכלית שלהם היא חיסול מדינת הרווחה ומתן הטבות לעשירים”

ראשת מרצ, זהבה גלאון, התייחסה היום לכיוון המדאיג אליו הולך שר האוצר החדש, יאיר לפיד, שמקיף עצמו בשורת יועצים בעלי אג’נדה כלכלית אנטי חברתית.

“חוץ מלפרסם כמה פוסטים וברכות מצולמות, לפיד הספיק לעשות דבר נוסף מאז כניסתו לתפקיד – להקיף את עצמו ביועצים ואנשי מקצוע ימניים, שהאג’נדה הכלכלית שלהם מתמקדת בחיסול מדינת הרווחה ובחלוקת הטבות לעשירים. לפיד יודע להשתמש במדיה החדשה ולדבר על פוליטיקה חדשה, אבל שמות כמו אורי יוגב, שהוא שוקל למנותו למנכ”ל משרד האוצר, מסמלים את הפוליטיקה הכי ישנה שיש. יוגב, והכלכלנים האחרים שמקיפים את לפיד, הם האחראים הישירים לעלייה הדרמטית באי השוויון בעשור האחרון ולשחיקה המתמשכת של מעמד הביניים”.

גלאון הוסיפה כי “בשנותיו באוצר, יד ביד עם נתניהו מקורבו, יוגב דאג להפחתות מסים לעשירים, להטבות לטייקונים ולבעלי ההון ולצמצום משמעותי בשירותי הרווחה. היועצים החדשים – ישנים שלפיד ממנה מבטיחים שהגירעון העצום שהם יצרו ייזרק על השכבות המוחלשות ועל מעמד הביניים האמיתי, ושמשרד האוצר ימשיך לשרת את אותה קבוצה של בעלי הון שבשבילה הוא עבד עד עכשיו.

לפיד אמנם השווה את עצמו לכבוד החג למשה רבנו, אבל בינתיים ההשוואה לרחבעם, שהבטיח לעם כי “אבי ייסר אתכם בשוטים ואני אייסר אתכם בעקרבים”, נראית לי הולמת יותר, והרוח החדשה שלפיד מתיימר להביא למשרד האוצר מרגישה ישנה ורעה מאוד”.