ח”כ גילאון ליועמ”ש: “בחן תקינות מועמדות אורי יוגב למנכ”ל משרד האוצר”

יו”ר סיעת מרצ, ח”כ אילן גילאון, פנה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיבחן את מועמדותו של אורי יוגב לתפקיד מנכ”ל משרד האוצר, לאור חשדות לניגוד עניינים שעלו כנגדו. במרץ שעבר חשף ח”כ גילאון תכתובת המעלה חריגה ממנהל תקין לכאורה מצד יוגב בהיותו דירקטור רכבת ישראל

יו”ר סיעת מרצ אילן גילאון פנה הבוקר (4.4) ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, בבקשה שיבחן את תקינות מועמדות אורי יוגב לתפקיד מנכ”ל משרד האוצר, לאור טענות חמורות שהועלו בעבר כנגדו בחשד לניגוד עניינים.

 במכתב  לויינשטיין מציין ח”כ גילאון כי יתכן שהחשדות על ניגוד עניינים וסטייה מכללי מנהל תקין לכאורה, פוסלות את יוגב מהתפקיד.

במרץ שנה שעברה (20.3.12) פנה ח”כ גילאון למשנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה במטרה שיבחן מחדש את מינויו של יוגב ליו”ר דירקטוריון רכבת ישראל. זאת לאור מידע שהגיע לידי ח”כ גילאון, ממנו עולה כי קיים קשר של ניגוד עניינים עם חברת בומברדייה הקנדית.

בפניה שהועברה ליועמ”ש מוצגת תכתובת בין נציגת בומברדייה לבין עוזרתו האישית של יוגב, לתיאום המלונות בגרמניה לקראת המו”מ בין החברות. המסמך סותר לכאורה את טענתו של יוגב בפני היועמ”ש כי הגיע לפגישה “במקרה”. אגב, שמו של יוגב הושמט מהפרוטוקול בעברית של הפגישה והימצאותו התבררה מהפרוטוקול שערכה חברת בומברדייה.

גילאון: “תפקיד מנכ”ל האוצר בוודאי מחייב הקפדה על כללי מנהל תקין והמנעות מקצה- קצהו של חשד לניגוד עניינים. ביקשתי מהיועץ המשפטי לממשלה את התייחסותו הפומבית באופן מיידי לתקינות המועמדות של יוגב”.