רות קוליאן צועדת לירושלים

"תובעים יישום חוק הדיור הציבורי לאלתר"

הבוקר יצאה רות קוליאן (31), אישה חרדית המתגוררת בדיור הציבורי, לצעדת מחאה מביתה בפתח-תקווה אל בית-המשפט העליון בירושלים. זאת, לקראת הגשת תשובת המדינה ביום ג' הקרוב (12.3) לעתירת השר וח"כ לשעבר רן כהן (מרצ) ויו"ר סיעת מרצ בכנסת ח"כ אילן גילאון לבג"ץ, בדרישה להחיל את חוק הדיור הציבורי.

לצעדה יצטרפו פעילים נוספים, בהם פעיל מחאת האוהלים תמיר חג'ג', ובמהלך היום יפגוש ח"כ גילאון את המוחים, המלווים בניידת משטרה, בדרכם לירושלים. קוליאן נושאת על גבה בית, עליו נכתב: "גלידה או בית? הגלידה של ביבי – 50 חודשי שכירות", "המדינה מבזה את החוק", "מת הדיור הציבורי!".

קוליאן ויתר הצועדים יגיעו למחאת הדיור הציבורי שתתקיים מול בית-המשפט העליון ביום ג' הקרוב בשעה 11:00 בבוקר. את ההפגנה יובילו צעירי מרצ וישתתפו בה ח"כ גילאון וח"כים נוספים מטעם מרצ.

קוליאן קראה לדיירי הדיור הציבורי להצטרף למחאה: "לפנינו חלון הזדמנויות חשוב רגע לפני שהמשא-ומתן הקואליציוני מסתיים. על הממשלה החדשה להבין שהשכבות המוחלשות הן לא עוד משתנה אלא חלק בלתי-נפרד מהחברה, שיש לדאוג לו. כאזרחית שומרת חוק, אני מצפה שהמדינה תקיים את החוק. תפסיקו לעצום עיניים והצטרפו אליי".

ח"כ גילאון, שעתר לבג"ץ ליישום חוק הדיור הציבורי, אמר: "המדינה מתעמרת בזקוקים לה ביותר. אנו מקווים שבג"ץ יחייבה את הממשלה לפעול על-פי החוק ולאפשר לדיירים לרכוש את דירותיהם. אני מחזק את ידיהם של קוליאן ושל פעילים נוספים שהחליטו לדרוש את המגיע להם, על-פי כל דין".

כזכור, חרף כניסתו של חוק הדיור הציבורי לתוקף ב- 1 בינואר 2013, המדינה אינה מיישמת את החוק ומסרבת לאפשר לדיירי הדיור הציבורי לרכוש את דירותיהם, בהתאם לחוק הדיור הציבורי.