"שידור חוזר של קדימה, רק אחורה"

הבוקר הכריזה ציפי ליבני על הקמת מפלגה, ולהגדרה המדוייקת, מפלגת מרכז נוספת. 

אמנם יו"ר מרצ זהבה גלאון לא הציעה לציפי ליבני מקום ברשימת מרצ לכנסת, אך הגיבה כי "לבני היא אישה ראויה עם הרבה כוונות טובות. אך כניסתה לזירה הוא שידור חוזר של קדימה, רק אחורה, כי היא מחלישה את יריביה בגוש המרכז- העבודה ויש עתיד. בבחירות הקודמות לבני התחפשה לשמאל אך כשלה כאופוזיציה רופסת. גם המסר המדיני שלה מבולבל ומטושטש אחרי שתמכה במבצע הצבאי בעזה. בכל זאת, הפצצה מסיבית של הפלסטינים אינה הדרך הכי טובה לעשות שלום".

ח"כ ניצן הורוביץ פרסם את הסטטוס הבא: 

הכותרת של היום: עוד מפלגה קמה "במרכז" – התנועה. ועכשיו כבר יש ארבע (!) מפלגות מרכז מוצהרות: קדימה, יש עתיד, העבודה, והתנועה – אם לא לוקחים בחשבון את "העצמאות". מפלגת שמאל יש רק אחת: מרצ. ובעניין לבני – האזנתי בקשב לדבריה, ואני בטוח שכוונותיה טובות, אבל אני רוצה לשאול – איפה היתה בשנים האחרונות? הרי עד לפני כמה חודשים היא עמדה בראש המפלגה הגדולה ביותר בכנסת. היתה יו"ר האופוזיציה. היו לה את כל הכלים. ומה עשתה? איזה חוקים העבירה? אילו מאבקים הובילה? אז בדקתי עכשיו באתר "כנסת פתוחה" (אתם מוזמנים לראות את הקישור): מספר החוקים שהעבירה: 0, הצעות החוק שלה שעברו קריאה טרומית: 0, מספר הצעות החוק שיזמה: "נמוך מאוד", נוכחות במישכן: "נמוך", נוכחות בוועדות: "נמוך מאוד"… אז מאיפה היומרה? ומי צריך עוד מפלגה מהסוג הזה? מה שצריך הוא לחזק את השמאל הציוני, לחזק את המפלגה היחידה שבאמת מחוייבת להחלפת הממשלה, שהיא מפלגה אמיצה ולוחמת עם הישגים רבים, ולא תשב עם ביברמן. התנועה שלנו היא מרצ.

 
מועמדת מרצ לכנסת, תמר זנדברג, הגיבה גם היא:
 
אני הייתי מאלה שחשבו שיש הצדקה למפלגה כמו קדימה, בטח בשנים 2005-2011. לא שעלה על דעתי להצביע לה, אבל לא חשבתי שאלה שעשו כך התבלבלו או ראויים לבוז. ציפי לבני הובילה את קדימה להישאר באופוזיציה, בניגוד לטבעה של מפלגת העבודה, שבהתאם איבדה את תפקידה כאלטרנטיבה שלטונית. אלא שמאז איבדה לבני כל לגיטימציה פוליטית. היא פוליטיקאית כושלת, שלא מסוגלת להיבחר, ירדה מהגלגל הפוליטי ואחראית לכמה מהאסונות שקרו כאן, ועכשיו מבקשת לעשות את מה שעושים פה פוליטיקאים כושלים: לחזור. אז לא תודה. ושלום