שאנה אורליק

שאנה אורליק, בת 31, אני גרה בתל אביב, נולדתי בפריז ועליתי לישראל ב2013. הזהות הפוליטית שלי משלבת את החזון הצרפתי של מדינת רווחה ואידיאולוגיה של השומר הצעיר: ציונות סוציאליסטית ואחוות עמים.

החלטתי לעלות ארצה אחרי סיום תואר במשפטים ופוליטיקה, ללמוד על הסכסוך הישראלי-פלסטיני ולהיות חלק במאבקים חשובים נגד הכלכלה האולטרה-ליברלית. כל אלה למען השוויון, למען חברה משותפת ושלום. המציאות בארץ כל כך רחוקה מהחזון החלוצי שגדלתי עליו. הציונות שלי היא ציונות של חופש, שוויון, תיקון ושלום. אני מאמינה בחשיבות של מדינת ישראל כבית לעם היהודי, אך באותה נשימה מאמינה כי לעם הפלסטיני יש את אותה זכות להגדרה עצמית וחופש. רק פתרון שתי מדינות לשני עמים ישמור על ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אני מאמינה בחברה משותפת ושוויון זכויות בחוק ובפועל. כיהודייה בצרפת, רוב חיי הייתי חלק ממיעוט בחברה, וזה חלק אינטגרלי ממי שאני, יחד עם ההבנה שאפשר להיות בני מיעוטים ולהרגיש אזרחית כמו הרוב. לכן אמשיך להיאבק למען שותפות אמת בין יהודים לערבים. רק בברית בין הרוב למיעוט נוכל לקיים שוויון ודמוקרטיה. 

ב2014, עם תואר שני בכיס, הקמתי עסק חברתי שמטרתו לחבר קבוצות שרוצות להתנדב בשטח. במהלך ארבע שנים, שיתפתי פעולה עם מאות עמותות ועזרנו לאלפי מתנדבים להיות חלק משינוי חברתי.
המשכתי ועבדתי כעיתונאית בארץ ובחו״ל, דיווחתי על הפוליטיקה הישראלית וגם היום אני כותבת טורים ומתראיינת באירופה כנציגת מרצ. במהלך שבע השנים האחרונות עסקתי בהקמת פלטפורמות המקדמות עשייה פוליטית-אידיאולוגית של צעירים וצעירות בארץ ובעולם, ביניהן, הקמה והובלה של מחלקת 'הגשמה' של השומר הצעיר,  מנהלת פרויקטים במחלקת מרצ בהצ״ע ורכזת שטח בברית העולמית של מרצ. 

בשנה האחרונה אני עובדת כיועצת של סגן שרת הכלכלה, יאיר גולן, לענייני החברה הערבית ומקדמת במסגרת זו מדיניות ותכניות שחשובות על מנת לצקת חזון לעתידנו. זכיתי לקחת חלק פעיל בממשלת שינוי ובתיקון ההזנחה ארוכת השנים בחברה הערבית. הצלחנו להביא להישגים מרשימים: קידום תעסוקת נשים, קואופרטיבים ופיתוח אזורי תעשייה בחברה הערבית.

לצד העבודה והלימודים, אני מאמינה בכוח התארגנות האזרחי דרך קולקטיבים, עמותות והפגנות. אני חברה ומגשרת במפגשים של עמותת ״מחשבות של שלום״ שמקיימת מפגשים בין פלסטינים לישראלים. בנוסף, השתתפתי במספר תכניות המחזקות מנהיגות צעירה ונשים בתחום קידום השלום. הפגנות וקולקטיבים אזרחיים הם כלים של דמוקרטיה בריאה, תוכלו לקרוא על הפעילות האקטיביסטית שלי במהלך הקמפיין.

אני רואה את הדור שלי מתייאש, מוותר על עתידנו במדינת ישראל ועובר אט אט למקומות שונים בעולם. או שנביא מדיניות של מדינת רווחה לארץ או שצעירים ימשיכו לחפש את זה במקום אחר. זה הזמן להילחם בהווה על העתיד שלנו לפני שזה יהיה מאוחר מדי. אני לא מוכנה לעמוד מהצד: הקול שלי, כאישה צעירה, ושל הדור שלי אינו חלק מהשיח הפוליטי היום. אין לנו נציגות במעגלי מקבלי ההחלטות, למרות שהן משפיעות על כל אחד ואחת מאיתנו. לכן אני מתמודדת בפריימריז של הבית הפוליטי שלי, כי השינוי מתחיל מבפנים. זכיתי להיות חברת הנהלת מרצ ולהשתתף בישיבות סיעה בכנסת בשנה האחרונה, ואני מאמינה שמרצ מוכנה למהפכה צעירה ולקול חדשני שפונה לקהלים חדשים.

אני רצה לרשימת מרצ כדי לקדם פתרונות מעשיים, כי מגיע לנו מדינת רווחה, שוויון זכויות מלא ובסיום הכיבוש. בקמפיין הזה, אני אציג את החזון וההצעות הפרקטיות שלי ומקווה לשכנע אתכם.ן להצביע עבורי.

​​

ניצן הורוביץ

שר הבריאות ניצן הורוביץ, נבחר לראשות המפלגה ביוני 2019. קודם לכן כיהן כח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. ב-2013 התמודד לראשות העיר תל אביב-יפו מטעם מרצ. הורוביץ הוא חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראש מפלגה בישראל. הוא הקים את תנועת ישראל חופשית למאבק בכפייה דתית, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ולקידום עירוניות מקיימת, תחבורה ציבורית והגנת הסביבה.

הורוביץ הוא בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, ועסק רבות בסיקור עניינים בינלאומיים. הוא היה פעיל בארגונים לזכויות אדם וארגוני סביבה, חבר במכון מתווים ובגופים נוספים לקידום השלום ויחסי החוץ של ישראל. הוא בוגר הפקולטה למשפטים ועורך-דין. גר בתל אביב עם עידו, בן זוגו מזה שנים רבות.

לנתניהו יש חברים מיליארדרים
למרצ יש רק אתכם.

ניצן הורוביץ

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ, נבחר לתפקיד ביוני 2019 וכיהן בח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראשות מפלגה בישראל, הקים את תנועת ישראל חופשית ועמד בראשה, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ובנושאים עירוניים, תחבורתיים וסביבתיים. בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, עסק רבות בסיקור ענייני חוץ, היה חבר במכון מיתווים, בעל תעודת עו"ד מוסמך ובוגר הפקולטה למשפטים והתמודד לראשות העיר תל אביב ב-2013. גר בתל אביב עם בן זוגו.

דילוג לתוכן