רשימת מועמדים בבחירות

בהמשך להודעה על לו"ז הבחירות למזכ"ל והנהלת המפלגה, אני שמח להציג בפניכם את רשימת המועמדים בבחירות:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dPlDIOTE1WkrW9BxyJ3lZUcRU29H174jJqLsm7pFVck/edit?usp=sharing

בקישור ניתן למצוא את המועמדים למזכ"ל, להנהלה וכן את רשימת החברים המכהנים בהנהלה מתוקף תפקידם.

בהתאם להוראות החוקה, מספר הנבחרים בבחירות להנהלה שווה למספר החברים בה מתוקף תפקידם. במקרה שלנו – 23. כזכור, בבחירות להנהלת המפלגה מצביעים ל8 מועמדים/ות.

בהתאם להחלטת ועדת הבחירות, ניתן לערער על הגשת המועמדויות עד ליום 7.4 בשעה 10:00. ועדת הבחירות תדון בערעורים ותפרסם את רשימת המועמדים הסופית ביום 8.4.

בברכה,
דניאל צרפתי
יו"ר ועדת הבחירות

ניצן הורוביץ

שר הבריאות ניצן הורוביץ, נבחר לראשות המפלגה ביוני 2019. קודם לכן כיהן כח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. ב-2013 התמודד לראשות העיר תל אביב-יפו מטעם מרצ. הורוביץ הוא חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראש מפלגה בישראל. הוא הקים את תנועת ישראל חופשית למאבק בכפייה דתית, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ולקידום עירוניות מקיימת, תחבורה ציבורית והגנת הסביבה.

הורוביץ הוא בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, ועסק רבות בסיקור עניינים בינלאומיים. הוא היה פעיל בארגונים לזכויות אדם וארגוני סביבה, חבר במכון מתווים ובגופים נוספים לקידום השלום ויחסי החוץ של ישראל. הוא בוגר הפקולטה למשפטים ועורך-דין. גר בתל אביב עם עידו, בן זוגו מזה שנים רבות.

ניצן הורוביץ

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ, נבחר לתפקיד ביוני 2019 וכיהן בח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראשות מפלגה בישראל, הקים את תנועת ישראל חופשית ועמד בראשה, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ובנושאים עירוניים, תחבורתיים וסביבתיים. בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, עסק רבות בסיקור ענייני חוץ, היה חבר במכון מיתווים, בעל תעודת עו"ד מוסמך ובוגר הפקולטה למשפטים והתמודד לראשות העיר תל אביב ב-2013. גר בתל אביב עם בן זוגו.

דילוג לתוכן