רשימת המועמדים הסופית בבחירות לראשות מרצ

להלן רשימת המועמדים הסופית בבחירות לראשות מרצ, שיערכו ב-22 במרץ. על מנת להקל על יצירת קשר עם המועמדים, צירפנו לרשימה גם את אנשי הקשר של כל מועמד ומועמדת וכתובות האימייל שלהם.

 

אבי בוסקילה
אנשי קשר: ענר שופטי
אימייל: aner.shofty@gmail.com
בן 42, נולד במושב משמר-הירדן שבגליל. מתגורר ביד-אליהו עם בן זוגו. היה סמג״ד וקצין אג״מ בחטיבת הנח״ל. הוביל מאבקים חברתיים, כיהן כמנכ"ל 'שלום עכשיו', והוביל את הפגנת ה-30 אלף  לציון 50 שנות-כיבוש.
"מרצ חייבת לגדול. כדי שזה ייקרה, במקום לפנטז על מנדטים וישיבה בממשלת ימין גזענית, אני מציע מהפכה בגישה של מרצ לציבור הישראלי ובפעילות שלה בשטח. הגיע הזמן שמרצ תזקוף ראש אל-מול הימין, תחרוש את הארץ ותאמץ לחיקה את כל מי שמגדיר עצמו שמאל. אני הגעתי למקומות בהם מרצ היא שמועה מרוחקת והצלחתי לדבר אתם. ולשכנע אותם. כי גם אני גדלתי רחוק מהמרכז, כי כשהם מספרים על המצוקות שלהם, אני מקשיב ומזדהה – כי אלו מצוקות שאני מכיר מקרוב. אם נגרום לאזרחי ישראל להקשיב לנו סוף-סוף, נוכל להגדיל את כוחנו ולהכתיב את הקו לממשלת המרכז-שמאל הבאה – יותר מזה, להוביל את השמאל בישראל.

תמר זנדברג
אנשי קשר: לירון בדולח
אימייל: tzandberg@knesset.gov.il
חברת כנסת משנת 2013. יו"ר הוועדה לטיפול בנגע הסמים והאלכוהול של הכנסת וחברה בועדת הפנים והגנת הסביבה. יו"ר השדולה החילונית, השדולה לתחבורה בת קיימא ושדולת העירוניות בכנסת.
ח"כ זנדברג מובילה את המאבקים למען תחבורה ציבורית בשבת, לגליזציה של קנאביס, נגד הדתה ולמען הזכות לחופש לדת ולהכרה בזהות חילונית-פלורליסטית ודמוקרטית, צמצום הייצוא הביטחוני של ישראל למדינות המפרות זכויות אדם, למען זכויות אדם ואישה ולמען דיור בר השגה, התחדשות עירונית, למען דמוקרטיה, מאבק בכיבוש ושוויון.
ח"כ זנדברג חוקקה את חוק חופשת האבהות ההיסטורי אשר לראשונה בישראל הכיר בזכותם של אבות לקחת חופשת לידה במקביל לאמא וחקיקה למען חופש בחירה בלידה ולמען חישוב הוגן של דמי לידה לעובדות קבלן.
ח"כ זנדברג גם בלטה במספר מאבקים סביבתיים וכלכליים הכוללים את המאבק על משאבי הטבע והגז, הגנה על החופים מפני בנייה מסיבית וקידום תחבורה ציבורית ותחבורה מקיימת. יחד איתם במאבקים הדמוקרטים נגד חוק ההמלצות ועומדת כנגד הדה לגיטימציה בכנסת לשמאל ולחקירות נתניהו.
לפני בחירתה לכנסת כיהנה כחברת מועצת עיריית תל אביב-יפו והעבירה במועצת העיר הצעה לתחבורה ציבורית בשבת. כמו כן שימשה כעוזרת פרלמנטרית של רן כהן.

אופיר פז דה פורטוגייז
אנשי קשר: אופיר פז דה פורטוגייז
אימייל: ophirpaz1@gmail.com
בן 59, נשוי ואבא לארבעה. נולד בקיבוץ בחן שבעמק חפר. כשהיה בן 3 עברה משפחתו לשכונת "מכנס" בנתניה, שכונת עולים ויוצאי מעברות קלאסית. שיחק כדורסל ב"מכבי נתניה", שירת ב-8200 בסדיר, בקבע ובמילואים ולמד ב"בצלאל". הקים חברת עיצוב ומיתוג. כמו כן, הקים את מכללת "אסכולה" לעיצוב בתל אביב ובתוכה את "הגלריה לעיצוב של אסכולה" ואת שלוחת "אסכולה" בנצרת. ב-2003 נבחר לתפקיד נשיא "בצלאל", מה שלא יצא לפועל בסופו של דבר. מתגורר במושב חניאל שבעמק חפר. עוסק באסטרטגיה, מיתוג ובאימון אישי ועסקי ברוח הזן-בודהיזם. כותב שירה ומתרגם, בעיקר בין עברית לערבית, ומפתח פרשנות חדשה לשירת "הייקו". החזון שלו הוא הפיכת מרצ ל"המחנה הדמוקרטי – הדמוקרטים", ולחבר למפלגה את המחנ"צ ואת הרשימה המשותפת ליצירת "הקואליציה הדמוקרטית" שתבצע את "המהפך הדמוקרטי" בבחירות הקרובות.

דוד קשני
אנשי קשר: דוד קשני
אימייל: kashanidavid@walla.com
תושב תל אביב, יליד 1942, נשוי +2. קשני שירת בנח"ל המוצנח, והוא בוגר בית הספר החקלאי כנות ומדרשת רופין בפקולטה לחקלאות ולטבע. כמו כן, הוא בוגר אוניברסיטת תל אביב במגמה לחינוך חברתי, בעל ניסיון תעסוקתי רב שנים כמורה בכיר לשל"ח בתיכון, כמורה דרך בחברה להגנת הטבע וכמדריך נוער בעיריית גבעתיים. קשני הוא פעיל חברתי מרכזי בשכונות דרום תל אביב וממקימי מחאת "כיכר הלחם" ב-2002 אשר העלתה את נושא מחוסרי הדיור לסדר היום הציבורי. הוא משמש כיו"ר הפורום לדיור הציבורי בישראל (בהתנדבות מלאה) וחבר במפלגת מרצ מזה למעלה משני עשורים. קשני היה בעבר חבר בוועידת מרצ ובגזברות סניף תל-אביב של המפלגה, וזוכה אות "יקיר ההסתדרות" לשנת 2012.


לקריאה נוספת:

פריימריז במרצ: דף מידע מתעדכן »

התפקדות וזכות הצבעה: שאלות ותשובות »