עפרה קפלן

אני רצה לכנסת ותלויה בקול שלך!

أنا أترشح للكنيست وأعتمد على تصويتك!

אם תבחרו בי כמועמדת להיות חברת כנסת אני מתחייבת להיאבק כנגד גזענות ואפליה עבור כלל אזרחי ישראל.

נעים להכיר – עפרה קפלן.

למרות שאני משתייכת לעולם החרדי, זכיתי לגדול על ברכי החינוך הליברלי. הוריי דרום אפריקאים שסירבו להתיישר למציאות של קיום משפחה במדינה עם משטר אפרטהייד ונאלצו להימלט לבריטניה.

מה לאישה חרדית ולמצע של מרצ? אני מאמינה שאין סתירה בין אמונה ושמירת מצוות אהבת מורשת ישראל לבין מצע מרצ. אני נגד כפייה דתית ומעגל השנאה.

לכם האזרחים מגיע לבחור נבחרי ציבור שיהיו שקופים עבורך. מגיע לכם מדיניות כלכלית שתגובש על מנת להתמודד עם האתגרים המורכבים הניצבים בפנינו. כדי לשמור על חוסנה של מדינת ישראל וליצור מדינה עמידה וטובה יותר, מלאת חמלה וחסד.

אנחנו מחויבים לצמצם פערי מעמדות ועדות. פערים בין עניים לעשירים, יהודים וערבים, בין פריפריה למוקדי כוח, ולהנגיש הזדמנות שווה לכל אזרחי ישראל. למדתי כלכלה באוניברסיטת קיימברידג' ואני עורכת דין מסחרית. אני יודעת מה זה ללמוד, להקשיב, לבנות ולהיבנות.

כבר שנים רבות מדברים על פתרון שתי המדינות. כדי ליישמו שני הצדדים נדרשים לקבלת החלטות מורכבות. לשם כך נזדקק לפרוייקטים חינוכיים משותפים ארוכי טווח – ללמד את ילדינו ערבית ועברית, ללמד את ילדינו כבוד הדדי בסיסי, וללמד את ילדינו שאיננו יכולים לאהוב את אלוקים ולשנוא את בריותיו.

ביליתי את עשרים השנים האחרונות בגידול ילדיי וכעת אני נקראת לדגל. את פעילותי הפוליטיות בארץ התחלתי לפני 25 שנה בתנועת מימד ואת פעילותי החברתיות התחלתי ב"תל אביב בשביל אופניים". הייתי ממקימי עמותת "ימה וקדמה" שהפכה לקהילת "יקר תל אביב". רצתי לפרימיריז למרצ 2019, ולאחרונה הצטרפתי ל"נשים עושות שלום".

אני מתגוררת בכרמיאל עם בעלי, ילדיי והכלבה האהובה שלנו. אני רצה לכנסת כי אני רוצה עולם טוב יותר. עבורי. עבור ילדיי ועבור חבריי.

ان شاء الله.   בעזרת השם.

כדי שצליח, אני זקוקה לקול שלך.

ניצן הורוביץ

שר הבריאות ניצן הורוביץ, נבחר לראשות המפלגה ביוני 2019. קודם לכן כיהן כח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. ב-2013 התמודד לראשות העיר תל אביב-יפו מטעם מרצ. הורוביץ הוא חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראש מפלגה בישראל. הוא הקים את תנועת ישראל חופשית למאבק בכפייה דתית, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ולקידום עירוניות מקיימת, תחבורה ציבורית והגנת הסביבה.

הורוביץ הוא בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, ועסק רבות בסיקור עניינים בינלאומיים. הוא היה פעיל בארגונים לזכויות אדם וארגוני סביבה, חבר במכון מתווים ובגופים נוספים לקידום השלום ויחסי החוץ של ישראל. הוא בוגר הפקולטה למשפטים ועורך-דין. גר בתל אביב עם עידו, בן זוגו מזה שנים רבות.

לנתניהו יש חברים מיליארדרים
למרצ יש רק אתכם.

ניצן הורוביץ

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ, נבחר לתפקיד ביוני 2019 וכיהן בח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראשות מפלגה בישראל, הקים את תנועת ישראל חופשית ועמד בראשה, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ובנושאים עירוניים, תחבורתיים וסביבתיים. בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, עסק רבות בסיקור ענייני חוץ, היה חבר במכון מיתווים, בעל תעודת עו"ד מוסמך ובוגר הפקולטה למשפטים והתמודד לראשות העיר תל אביב ב-2013. גר בתל אביב עם בן זוגו.

דילוג לתוכן