ענת ניר

שמי ענת ניר, חברת הנהלת מרצ ומספר 11 ברשימה הנוכחית מטעם מרצ לכנסת. 

אני פעילה חברתית, פמיניסטית ולהט"בית למעלה משני עשורים. במקצועי, אני מפיקה ויועצת אסטרטגית לעיריות, ארגונים לשינוי חברתי וקרנות. בהכשרתי אני חוקרת כלכלה ומגדר, המחקר שלי מתמקד בנושא עצמאות כלכלית של נשים בישראל. 

אני יו״ר פמיננסי – מכללה כלכלית לנשים וחברת דירקטוריון ארגון חוש״ן (חינוך ושינוי) לקידום סובלנות כלפי קהילת הלהט״ב. בעבר כיהנתי כחברת ועד מנהל באגודה למען הלהט״ב. הפקתי את מצעד הגאווה בערים תל אביב, ב״ש ורחובות. 

הייתי מיוזמות ומובילות מחאת הנשים כנגד אלימות ורצח נשים בישראל ב-2018 ובעקבותיה הקמתי, עם שותפות נוספות, את ״אני אישה״ – ארגון תשתית אשר פועל לטובת חיבורים בשדה הפמיניסטי, ואת ״בית ספר לפוליטיקה״ – המכשיר נשים לתפקידים ציבוריים ופוליטיים. 

אני מאמינה שהמשימה של הדור שלנו היא לקחת אחריות על המנהיגות העתידית של המדינה, כזו הנשענת על עקרונות של טוב משותף, ומושתתת על תקווה ופוליטיקה חיובית שחותרת לשלום ושוויון. תפיסת העולם שלי היא ששינוי מגיע רק דרך עבודה בשטח ופעולות אקטיביות, באמצעות מעורבות אזרחית והשתתפות פוליטית. 

אני שואפת למרצ חזקה שתישאר בעמדת השפעה סביב שולחן קבלת ההחלטות ומאמינה שזה אפשרי. כדי שזה יקרה, מרצ צריכה להתרענן עם כוחות חדשים ולחזור למגרש מלהיבה יותר כדי להרחיב שורות ולפעול למען אוכלוסיות מגוונות בחברה ובדיוק לשם אני חותרת. זו לא משימה קלה ויש לנו הרבה עבודה לעשות, אבל אני לא אחת שמקטרת.

אני אחת שעושה. הצביעו עבורי.

ניצן הורוביץ

שר הבריאות ניצן הורוביץ, נבחר לראשות המפלגה ביוני 2019. קודם לכן כיהן כח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. ב-2013 התמודד לראשות העיר תל אביב-יפו מטעם מרצ. הורוביץ הוא חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראש מפלגה בישראל. הוא הקים את תנועת ישראל חופשית למאבק בכפייה דתית, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ולקידום עירוניות מקיימת, תחבורה ציבורית והגנת הסביבה.

הורוביץ הוא בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, ועסק רבות בסיקור עניינים בינלאומיים. הוא היה פעיל בארגונים לזכויות אדם וארגוני סביבה, חבר במכון מתווים ובגופים נוספים לקידום השלום ויחסי החוץ של ישראל. הוא בוגר הפקולטה למשפטים ועורך-דין. גר בתל אביב עם עידו, בן זוגו מזה שנים רבות.

לנתניהו יש חברים מיליארדרים
למרצ יש רק אתכם.

ניצן הורוביץ

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ, נבחר לתפקיד ביוני 2019 וכיהן בח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראשות מפלגה בישראל, הקים את תנועת ישראל חופשית ועמד בראשה, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ובנושאים עירוניים, תחבורתיים וסביבתיים. בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, עסק רבות בסיקור ענייני חוץ, היה חבר במכון מיתווים, בעל תעודת עו"ד מוסמך ובוגר הפקולטה למשפטים והתמודד לראשות העיר תל אביב ב-2013. גר בתל אביב עם בן זוגו.

דילוג לתוכן