עאיד בדיר

אני עאיד בדיר, תושב כפר קאסם. בן 42, נשוי לראון ואבא לשלושה ילדים מקסימים. אני בעל תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת ת"א. בשנים האחרונות אני מנהל את מטה הערבי במרצ וכיהנתי בעבר כסגן ראש עיריית כפר קאסם ומחזיק תיק איכות הסביבה. 

הצטרפתי למרצ לפני כ-20 שנה, מתוך אמונה אמיתית בשותפות היהודית- ערבית בחברה הישראלית. 

הייתי יועץ של יו"ר מרצ לשעבר, זהבה גלאון,  ושל השר עיסאווי פריג'. לאחר מכן התמניתי לסגן ראש עיריית כפר קאסם שם קידמתי פרויקטים של שותפות דוגמת הכיתה הדו לשונית שיזמתי, בה לומדים יחד ילדים מראש העין ומכפר קאסם, וכן את המאבק המשותף של יישובי האזור כנגד הקמת תחנת כוח מזהמת, שהייתי בין מוביליו. 

למה לבחור בי

כי אני מייצג ומקדם את היותה של מרצ מפלגה ישראלית, יהודית ערבית. כי כמי שחי כל יום בתוך החברה הערבית, אני מודע לצרכים של היישובים הערבים, לכך שצריך לגייס את הכוח של מרצ כדי לקדם שוויון. בחינוך, בתשתיות, ובמאבק נגד הפשיעה. כי אני מביא עמי ניסיון ומחויבות ערכית לדרך מרצ – דרך השלום, השוויון והרגישות החברתית. לאחר 20 שנות פעילות במרצ, החלטתי להתמודד לרשימת מרצ לכנסת. 

הצטרפתי למרצ מתוך אמונה שיש מקום למסגרת פוליטית יהודית ערבית, למפלגה כלל ישראלית שרואה את כולם כשווים.

היום אני מבקש להביא את הניסיון שצברתי לכנסת. 

כפי שקידמתי כיתה דו לשונית בכפר קאסם בה לומדים יחד ילדים מראש העין ומהכפר, כפי שהובלתי מאבקים אזוריים ערבים יהודים משותפים דוגמת המאבק בהקמת תחנת כוח מזהמת בצומת קסם, כך אני מבקש להמשיך לשנות ולהשפיע גם מהכנסת. 

לפעול לחיזוק החברה הערבית מתוך אמונה כי הערביות צריכה להיות חלק מהישראליות. 

לפעול לקידום השוויון בינינו והשלום עם שכנינו.

וכמובן לחזק את התמיכה הערבית במרצ, המפלגה היחידה שמקיימת שוויון מלא בין כל חבריה. 

בפריימריז הקרובים בוחרים בשותפות יהודית-ערבית.

ניצן הורוביץ

שר הבריאות ניצן הורוביץ, נבחר לראשות המפלגה ביוני 2019. קודם לכן כיהן כח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. ב-2013 התמודד לראשות העיר תל אביב-יפו מטעם מרצ. הורוביץ הוא חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראש מפלגה בישראל. הוא הקים את תנועת ישראל חופשית למאבק בכפייה דתית, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ולקידום עירוניות מקיימת, תחבורה ציבורית והגנת הסביבה.

הורוביץ הוא בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, ועסק רבות בסיקור עניינים בינלאומיים. הוא היה פעיל בארגונים לזכויות אדם וארגוני סביבה, חבר במכון מתווים ובגופים נוספים לקידום השלום ויחסי החוץ של ישראל. הוא בוגר הפקולטה למשפטים ועורך-דין. גר בתל אביב עם עידו, בן זוגו מזה שנים רבות.

לנתניהו יש חברים מיליארדרים
למרצ יש רק אתכם.

ניצן הורוביץ

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ, נבחר לתפקיד ביוני 2019 וכיהן בח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראשות מפלגה בישראל, הקים את תנועת ישראל חופשית ועמד בראשה, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ובנושאים עירוניים, תחבורתיים וסביבתיים. בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, עסק רבות בסיקור ענייני חוץ, היה חבר במכון מיתווים, בעל תעודת עו"ד מוסמך ובוגר הפקולטה למשפטים והתמודד לראשות העיר תל אביב ב-2013. גר בתל אביב עם בן זוגו.

דילוג לתוכן