מרצ ירושלים

מרצ ירושלים

אופיר כץ, יו"ר הסניף
054-7959043| OfirKatz94@gmail.com

אלי ברקת, מזכיר הסניף
054-4926777 | elibareket@gmail.com

ירושלים היא מיקרו-קוסמוס של המדינה ובכלל של הסכסוך כולו. בפועל, מדובר בעיר דו-לאומית ומרובת-מגזרים; עיר תוססת, יצירתית, רב-גונית ומעוררת השראה; עיר רוחנית, מקום מפגש של זהויות שונות. יחד עם זאת, בירושלים באים לידי ביטוי כל השסעים ועימם הסבל של כלל תושביה. כל קבוצה בעיר סובלת במידה זו או אחרת של אפליה, הזנחה, קיפוח ודיכוי. אנחנו במרצ-ירושלים פועלים ללא הפסקה בכל החזיתות כדי לקדם את העיר. המאבקים שלנו בתחום דת ומדינה שנמשכים כבר שלושים שנה פתחו אותה והיום היא המרכז הארצי לפלורליזם ולהתחדשות היהודית. העשייה הבלתי מתפשרת שלנו בתחום המאבק בכיבוש הפכה את הדרישה לחלוקת הריבונות על העיר לנקודה מובנת מאליה בכל הסדר מדיני עתידי. הפעילות שלנו בתחומים החברתיים-סביבתיים-כלכליים השונים הביאו רווחה לאוכלוסיות רבות בעיר. לא פחות חשוב, הנוכחות שלנו בזירה המוניציפאלית מהווה תמרור אזהרה נגד שחיתות בפני הרשויות השונות.

הסניף נמצא בתנופת עשייה. ההנהלה החדשה קיימה תהליך תכנון מסודר, ניסחה חזון יישומי לסניף לתקופה 2015-2018, בדקה את החסמים העומדים בפנינו והגדירה כיווני פעולה אסטרטגיים כדי להגיע לחזון למרות החסמים. (לקריאת התכנית לחצו כאן). הסניף משתתף באופן קבוע בהפגנות ומשמרות מחאה, מקיים מפגש חודשי ויוזם פעילויות רבות אחרות. לדו"ח המסכם את פעילותינו בשנת 2015 הצטרפו אלינו לעשייה וקחו חלק בבניית מציאות טובה יותר לבירתנו יש לנו מגוון אפיקי עשייה פתוחים, כל מה שצריך זה להצטרף ולפעול. בין האפיקים:

עיריית ירושלים:
♦ ד"ר לורה ורטון (052-2874457 | WhLaura@jerusalem.muni.il ) חברת מועצה ויו"ר האופוזיציה; בהיותנו האופוזיציה היחידה, בית המשפט הורה
לעירייה לאפשר מינויים/ן של נציגי/ות ציבור מטעמנו בכלל הוועדות השונות. תהליך המינוי נמצא בעיצומו.
צפירה שטרן (054-8721257 | tzaphira@gmail.com) – ועדת התרבות

צוותים נושאיים:
♦ "יהדות עם דרך מרצ" – הרב אהוד בנדל (050-7811109 | ehudbandel@gmail.com) הצוות פועל במטרה לקדם את העיסוק בשאלות של זהות יהודית, דת ומדינה ופלורליזם דתי במרצ ולפתוח את שורות מרצ לאנשים עם זהויות דתיות שונות שיכולה להיות להן/ם תרומה ייחודית לגיבוש דרכה של מרצ ועמדותיה בנושאים הללו.

♦"דיור" – שני כהן (054-2236862 | shani@willybrandtcenter.org) הצוות פועל בנושאים של זכויות של שוכרי דירות ודיור ציבורי.

♦"מזרח ירושלים" – ג'סיקה מונטל (050-5652004 | jmontell2012@gmail.com ) הצוות פועל לקדם חשיבה מחודשת על תפקידה של מרצ ועל העבודה המעשית הדרושה לקידום זכויות חברתיות ופוליטיות של פלסטינים תושבי מזרח ירושלים.

♦"קיימות" – יובל יושי בוטבול (yoshi.yuval@gmail.com ) הצוות פועל במטרה לקדם אג'נדה של קיימות – פתרון בעיות באמצעות מדיניות של תכנון לתווך ארוך, חיבור וחיזוק קהילות התושבים, ושמירה על ערכי הטבע של ירושלים.

פיתוח תשתיות:
♦ דוברות ותקשורת – עמיר סגל, דובר הסניף (054-3208712| speak.mrz.jlm@gmail.com ) – פרסום הודעות לעיתונות ודיברור פעילות הסניף והסיעה.

♦ פייסבוק ורשתות חברתיות – אלי ברקת (054-4926777 | elibareket@gmail.com) ושני כהן (054-2236862 | shani@willybrandtcenter.org) – ניהול דפי הפייסבוק של הסניף ושל הפעילים/ות

♦ ניוזלטר – אופיר כץ (054-7959043| OfirKatz94@gmail.com) – העברת מידע על פעילויות מתוכננות, לרבות המפגש החודשי של הסניף.

רוצים/ות להצטרף אלינו ולקחת חלק בעיצוב המדיניות המפלגתית והעשייה בשטח? בשמחה! פנו אלינו לדוא"ל meretzinjerusalem@gmail.com או לכל אחד ואחת מן החברות/ים המוזכרות/ים כאן.

מרצ ירושלים בפייסבוק // קבוצת פעילי מרצ ירושלים // מרצ ירושלים בטוויטר: @MeretzJerusalem