"נתניהו שותק אל מול הנתונים המבישים שהוא אחראי להם"

דו"ח של ה- OECD שהתפרסם בימים האחרונים ממקם את ישראל בראש טבלת המדינות העניות במערב.

יושבת ראש מרצ, זהבה גלאון: "הנתונים לפיהם כל ישראלי חמישי וכל ילד שלישי הם עניים, הם חרפה שאשם בה ראש הממשלה אבל במקום לתקן את הנזקים האיומים של נתניהו, שר האוצר החדש ממשיך את דרכו ומוביל את החברה הישראלית לעבר עתיד חברתי- כלכלי עגום ומביש".

גלאון הוסיפה כי "השתיקה של נתניהו אל מול הנתונים העולים מדו"ח ה- OECD מחפירה במיוחד לאור העובדה שהוא האחראי הישיר לנתונים האלה. במשך שנים נתניהו הנהיג כאן מדיניות פחדנית, אכזרית וחסרת אחריות, ובאמצעות הורדת מיסים והתנהלות כלכלית מופקרת הוא חפר בור עמוק בתקציב המדינה וקבר בו 21% מהאוכלוסיה".

יו"ר סיעת מרצ בכנסת, אילן גילאון מסר בתגובה כי סוף סוף הצליחה ממשלת ישראל להשיג  את המקום הראשון. גיגלאון הוסיף כי המצאותה של ישראל ב- OECD משולה לנזם זהבה באף של חזיר- וזהו רק הספתח לבאות. הודות לתקציב האנטי חברתי הבא עלינו לרעה. בקצב הנוכחי ולנוכח הגזירות הקרבות, אנו עתידים להתהדר בעיטור אי הכבוד ולכבוש גם את המקום הראשון במדדי אי השיוויון". 

ח"כ עיסאווי פריג' אמר: "אני מקווה שאני לא מפריע את שנתם של הקיסר והקיסרית נתניהו, שאולי ישנים להם על מיטה מעופפת בחצי מיליון ש"ח. אם כן אני מתנצל. אבל בכל זאת יש כאן עניין קטן עם הנתינים שלכם- מאות אלפים מהם צריכים לחפש בקבוקים באשפה כדי לשרוד. מאות אלפי הורים לא יודעים מהיכן להביא את הכריך לילד כדי לא לשלוח אותו לבית הספר בלי כלום. מאות אלפי קשישים קמים הבוקר בלי שיידעו איך יקנו את התרופה, שהרופא אמר להם שהם מוכרחים לקנות כדי לחיות. 

אבל בניגוד למה שאתם חושבים מדיניותו של נתניהו לא נכשלה, הא דווקא הצליחה בענק כי המדיניות של נתניהו נועדה כדי להיטיב עם העשירונים העליונים ולדרוך על כל השאר. מה שמפחיד הוא שהולך להיו גרוע הרבה יותר. הקיצוץ חסר הרחמים בתקציבי הרווחה לחלשים עוד לפנינו".