נתניהו חייב לפרסם את ההסכם עם החמאס

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, פנתה היום, 2.9.2014, לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבקשה שיפרסם באופן פומבי את עקרונות ותנאי הסכם הפסקת האש שנחתם בין ישראל לבין חמאס".

גלאון: "מדובר בהסכם הפסקת אש ארוכת טווח, אשר תוכנו ועקרונותיו לא רק שישפיעו על איכות החיים של תושבי הדרום, אלא עלולים אף להשפיע בסוגיות של חיים ומוות, הן של תושבי ואזרחי ישראל והן של חיילי צה"ל.

"כראש ממשלה יש בידיך כוח רב. הממשלה בראשותך יכולה להורות על גיוס צבאי, לפתוח במלחמה, ולשלוח חיילים לקרב. כוח זה מחייב אותך גם במתן דין וחשבון לאזרחי ישראל. ברור הוא כי הציבור אינו לוקח חלק פעיל בהחלטה על הפסקת האש ואינו שותף בניסוח התנאים לה, אולם, לאחר שזו כבר הושגה, אין מניעה לפרסם את ההסכם ולאפשר דיון פומבי אמתי בתכניו והשלכותיו".

גלאון מתייחסת במכתבה לפרסומים בכלי התקשורת לפיהם ראש הממשלה הביא את תנאי הפסקת האש לידיעת חברי הקבינט ודיווח עליהם בדיעבד לחברי ועדת החוץ והביטחון, ומציינת כי "לא ניתן להסתפק רק בדיווח שהועבר על ידך בפני וועדת החוץ והביטחון, וזאת לנוכח החשיבות הציבורית הגבוהה וההשלכות העמוקות שישנן ועוד יהיו לתנאי הסכם זה. מן הראוי כי פרטיו יובאו לידיעת הציבור".

מכתב_לרוהמ1 מכתב_לרוהמ2