ניצן הורוביץ

ניצן הורוביץ הוא יו״ר מרצ הנוכחי ושר הבריאות. הוביל את מרצ בשלוש מערכות הבחירות האחרונות, כאשר באחרונה מרצ הכפילה את כוחה. היה ממקימי ממשלת השינוי, והכניס את מרצ לממשלה לאחר יותר מ-20 שנה באופוזיציה. 

במשרד הבריאות ובזירה הפוליטית הורוביץ מוביל שיוויון חברתי וסוציאל-דמוקרטיה. הוא השיג הגדלה דרמטית של תקציב הבריאות ושם בראש סדר העדיפויות את בריאות הנפש וצמצום הפערים בפריפריה.

הוא דוגל בהפרדת הדת מהמדינה ורשם שורה של רפורמות ליברליות ביחס לנשים ולהט״ב. בראשן רפורמת ההפלות, הפסקת טיפולי המרה, ומימוש הזכות למשפחה ללהט״בים.

 הורוביץ הוא חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, ודוגל בפתרון שתי המדינות: הפתרון היחיד לסיום הכיבוש ושמירה על הדמוקרטיה הישראלית.

ניצן הורוביץ

שר הבריאות ניצן הורוביץ, נבחר לראשות המפלגה ביוני 2019. קודם לכן כיהן כח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. ב-2013 התמודד לראשות העיר תל אביב-יפו מטעם מרצ. הורוביץ הוא חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראש מפלגה בישראל. הוא הקים את תנועת ישראל חופשית למאבק בכפייה דתית, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ולקידום עירוניות מקיימת, תחבורה ציבורית והגנת הסביבה.

הורוביץ הוא בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, ועסק רבות בסיקור עניינים בינלאומיים. הוא היה פעיל בארגונים לזכויות אדם וארגוני סביבה, חבר במכון מתווים ובגופים נוספים לקידום השלום ויחסי החוץ של ישראל. הוא בוגר הפקולטה למשפטים ועורך-דין. גר בתל אביב עם עידו, בן זוגו מזה שנים רבות.

לנתניהו יש חברים מיליארדרים
למרצ יש רק אתכם.

ניצן הורוביץ

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ, נבחר לתפקיד ביוני 2019 וכיהן בח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראשות מפלגה בישראל, הקים את תנועת ישראל חופשית ועמד בראשה, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ובנושאים עירוניים, תחבורתיים וסביבתיים. בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, עסק רבות בסיקור ענייני חוץ, היה חבר במכון מיתווים, בעל תעודת עו"ד מוסמך ובוגר הפקולטה למשפטים והתמודד לראשות העיר תל אביב ב-2013. גר בתל אביב עם בן זוגו.

דילוג לתוכן