משנים כיוון לשלום

חברות וחברים, 
 
אני רוצה להזמין כל אחת ואחד מכם/ן להצטרף אלינו להפגנה מחר, במוצאי שבת (16/8), בכיכר רבין. עזרו לנו למלא את הכיכר: הצטרפו לאירוע של ההפגנה בפייסבוק והזמינו חברות וחברים. 

 

 
אחרי חודש קשה של מלחמה, שגבתה מחיר דמים כבד משני הצדדים, אחרי תקופה ארוכה של ירי טילים לדרום, כשיחסי ישראל עם ארצות הברית בפרט והקהילה הבינלאומית כולה מדרדרים לשפל, ולאור העובדה שאת ההישגים שנתניהו מתכוון לתת לחמאס במסגרת הסכם ההסדרה שמסתמן בקהיר הוא יכול היה להעניק לאבו מאזן ולממשלת הפיוס בלי המחיר הכבד והנורא של אלימות, הרס ומוות.

 
אל מול גלי ההסתה והשנאה, הרדיפה כנגד אנשי השמאל ואזרחי ישראל הערבים, ולנוכח השתיקה של מנהיגי ציבור ושרים בממשלה כשקיצוני הימין מרימים את ראשם, במוצאי שבת אנחנו יוצאים לכיכר ומפגינים למען מציאות טובה יותר – למען הסדר מדיני יהודי פלסטיני, עם גיבוי של הליגה הערבית והקהילה הבינלאומית ולמען הגנה על הדמוקרטיה. 

נקרא לקבינט להכיר בממשלת האחדות הפלסטינית בראשות אבו מאזן ולשתף איתה פעולה במסגרת השיחות להפסקת אש. כי לא ייתכן ששיחות ההסדרה בקהיר יחזקו את חמאס, ייתנו להם הישגים ויחלישו את הכוחות המתונים הפועלים בדרך לא אלימה.

 
התגייסותכם לאירוע חשובה לנו. אני יודעת שרבים מכם חשים שהם לוקחים סיכון כשהם יוצאים לרחוב כדי להביע עמדה אמיצה ונכוחה. אני מבינה מה עובר עליכם, אני רואה מה עובר על חברי לסיעת מרצ, האיומים ברצח, הנאצות והגידופים שהם סופגים, כשהם מביעים את עמדתם הנחרצת מול ביריוני הימין, ועל רבים, רבים אחרים, החושבים כמונו.

 
לכם אני אומרת: אנחנו מאחוריכם וצריכים שתהיו מאחורינו!

 
אנחנו צריכים את עזרתכם לא רק בהגעה לכיכר, אלא גם בהזמנת חברים וחברות, בהפצה של האירוע בפייסבוק, בוואטסאפים, ובשיחות עם חברים. זה בידים של כולנו לגרום לכך שהקול הייחודי והאמיץ שמרצ משמיעה בימי המלחמה הקשה הזו יישמע ביום שבת בקול גדול.

 
נתראה בשבת בכיכר.
 
שלכם/ן, 
 
זהבה