מרצ תומכת בהכרה במדינה פלסטינית באו"ם

 

המלחמות המיותרות של ממשלת "ביבי לא לא" – פרק 2,031#:

כדור השלג של התמיכה הבינלאומית בפנייה הפלסטינית לאו"ם להכרה כמדינה החל להתגלגל. הפרלמנט הבריטי צפוי על פי כל הסימנים להצביע היום על תמיכה בפנייה ובכך להצטרף להחלטת ממשלת שוודיה.

מרצ תומכת בהכרה במדינה פלסטינית באו"ם. קיץ הדמים שעבר עלינו, יוקר המחיה ההולך ומשתולל ותקציב הביטחון שמתנפח מרגע לרגע מזכירים לנו שוב ושוב שהקמת מדינה פלסטינית היא אינטרס ישראלי ושממשלת ישראל הייתה צריכה להיות הראשונה שתומכת בפניית הפלסטינים. קבלתה של פלסטין כמדינה ה-194 באו"ם תאפשר לממשלת ישראל להידבר עם הפלסטינים כממשלה מול ממשלה על בסיס שוויוני.

אבל במקום להיות אמיצה ויצירתית, במקום לראות את הנולד ולפעול בחוכמה, ממשלת התבוסתנות, הפחדנות והשיתוק המדיני של נתניהו מוכיחה שהיא לא באמת "מחויבת לפתרון שתי המדינות" ויוצאת לקרב מאסף חסר סיכוי מול כל העולם במטרה למנוע את מה שרוב אזרחי ישראל תומכים בו.

כרגיל, ממשלת הימין מעדיפה לפעול על פי אותה תבנית מוכרת ומאוסה – לסרב לכל יוזמה, לקדש את הקיפאון המדיני, לספח, לאכלס, לבנות ולקבוע עובדות בשטחים כדי למנוע הקמת מדינה פלסטינית, ולקנח בלצעוק שכל מי שחושב אחרת הוא אנטישמי.

אז מה אם בסוף הקרבות האלה היא מקבלת את השינויים, כמו בהכרה דה פקטו בממשלת האחדות הפלסטינית, זה לא משנה את התגובה הפבלובית הרגילה, שמתאימה פחות למדינאים ויותר לילדים בגיל 3-4: "לא לא לא".

מתוך דף הפייסבוק של זהבה גלאון