מסכמים את מושב הקיץ של 2014 ומאחלים שנה טובה ממרצ!

ניוזלטר 23/09/2014 
חברות וחברים,
האירוע הבולט ביותר במושב הקיץ היה מלחמת הברירה המיותרת בעזה, שהוכיחה, שמי שבוחר בקיפאון מדיני ואסטרטגיה של ניהול הסכסוך, סופו שהסכסוך מנהל אותו.זהו פרצופה של ממשלת נתניהו: סרבנית שלום, קוברת את הכסף של אזרחי ישראל בהתנחלויות על חשבון הפריפריה, מקדמת תקציב אנטי חברתי, ומחסלת את מדינת הרווחה. אנחנו מאמינים שמגיעה לנו ממשלה אחרת, וגם במושב החורף נמשיך להיאבק כמו שעשינו במושב הקיץ, וזאת למרות שממשלת נתניהו הטילה וטו כמעט על כל יוזמת חקיקה של מרצ.

אני מזמינה אתכם לקרוא את הסיכום המלא על הפעילות במושב הקיץ של סיעת מרצ, עם דברי הפתיחה של יו״ר הסיעה, אילן גילאון.

להמשך קריאה >


 

במהלך המלחמה העקובה מדם בעזה חברות וחברי הכנסת של מרצ התראיינו בכלי התקשורת, יצאו לסיורים בשטח, והפגינו עם האמירה שדרך המלחמות נכשלה ושאין פתרון צבאי לסכסוך.

להמשך קריאה >

 

בוועדת הכספים של הכנסת פעלנו כדי לעצור את ההעברות התקציביות של החטיבה להתיישבות, הזרוע הביצועית של הממשלה לבנייה בהתנחלויות ובוועדת חוקה הובלנו את המאבק להחיל שקיפות על החטיבה.

להמשך קריאה >

 

אל מול נסיונות הממשלה לייבש את מאגר הדיור הציבורי, השתמשנו בכל הכלים הפרלמנטריים והמשפטיים שברשותנו כדי להיאבק עבור חוק הדיור הציבורי, החוק החברתי ביותר שנחקק כאן ביוזמת מרצ

להמשך קריאה >

 

המאבק להעסקה ישירה במגזר הציבורי, המלחמה בריכוזיות, זכויות עובדים, והקרב על רגולציה חזקה מול חברות הענק ובעיקר חברות הביטוח והפנסיה.

להמשך קריאה >

 

חלוקת זכויות פנסיה בגירושין, פעוטונים במקום העבודה, הארכת חופשת הלידה לסטודנטיות, מאבק בסם האונס, הפללת לקוחות זנות, ייצוג הולם לנשים ברשימות למועצות מקומיות ועוד.

להמשך קריאה >

 

פתיחת בריכת השחייה בצפת, עבודת המרכולים בתל אביב, תחבורה ציבורית בשבת בכל הארץ, המאבק לנישואים אזרחיים, זכויות להטב״ק ועוד.

להמשך קריאה >

 

פיתוח התחבורה הציבורית בארץ, שמירה על החופים, המאבק בקידוחי נפט ובניסויים מזהמים, מחזור שקיות ניילון והעלאת המודעות לאיכות הסביבה בכנסת

להמשך קריאה >

 

המאבק באפליית המגזר בחוק מע״מ 0, חשיבות לימוד השפה הערבית, המלחמה להוצאת הגזענות מבתי הספר ומגרשי הספורט, פיצוי נפגעי תג מחיר והמאבק בהסתה מתוך הממשלה נגד המגזר הערבי.

להמשך קריאה >כל הזכויות שמורות – מרצ – השמאל של ישראל