יש דברים שאין עליהם כפרה!

 

kapara_f12 72 הרוגים ישראלים, מאות פצועים, נזק כלכלי שכולנו נשלם עליו וקיץ שכולו הרס, הרג, שכול וכישלון. בעזה למעלה מ-2000 הרוגים, אלפי פצועים, הרס בלתי נתפס וכחצי מיליון עקורים. המלחמה בעזה הוכיחה שכשביבי מנסה לנהל את הסכסוך, הוא מגלה מהר מאוד שהסכסוך מנהל אותו.

יש דברים שאין עליהם כפרה.

kapara_f1 המספרים מדברים בעד עצמם: למעלה ממיליארד שקלים לחטיבה להתיישבות (וסירוב להחיל שקיפות על החטיבה), עלייה של 123% בהתחלות הבנייה ביו"ש, פערים עצומים בהשקעה לתושב בהתנחלויות לעומת הפריפריה, ובמדד המימון הממשלתי תושבי ההתנחלויות נהנים מתקציב גבוה פי 2. חינוך? השקעה בפריפריה? מדינת רווחה? פתרון למחירי הדיור? הלובי המתנחלי מעדיפים לקבור את כל אלה בהרפתקאות משיחיות מעבר לקו הירוק.

יש דברים שאין עליהם כפרה.

kapara_f4 כבר תקופה ארוכה שאנחנו מבקשים להתייחס לכנופיות תג מחיר ברצינות. "זו לא תנועת נוער ואלה לא מעשי קונדס" אמרנו, וביקשנו להגדיר את פשעי השנאה האלה כטרור. אבל ממשלת ישראל לא עשתה זאת, ראש הממשלה לא גינה בקול גדול את הפורעים, ושר החוץ ליברמן הגדיל לעשות כשבחר לנצל שריפת מסגד באום אל פאחם כדי להסית את הציבור נגד חברי הכנסת הערבים. היינו אומרים שזה עוד יוביל לרצח פוליטי, אבל רגע… זה כבר קרה.

יש דברים שאין עליהם כפרה.

unnamed שרים בממשלה קוראים לחרם על ערביי ישראל, מתגאים בכך שהרגו ערבים, מכנים את הפלסטינים עם של רוצחי ילדים, מסיתים לאלימות מעל דפי הפייסבוק ופוגעים בזכויות הציבור הערבי באמצעות חקיקה. וראש הממשלה? כרגיל, עומד על המרפסת ושותק. אז מי מתפלא שהאלימות בישראל גואה?

יש דברים שאין עליהם כפרה.

kapara_f15 ההבטחה על "פוליטיקה חדשה" התנפצה לרסיסים מהרגע הראשון. ברית האחים עם בנט שסידרה לנו את ממשלת ההתנחלויות, תיוג ערביי ישראל כ-"זועביז", הגזירות הכלכליות הקשות, הרמת היד פעם אחר פעם בעד חקיקה אנטי דמוקרטית, חוק גיוס שלא הביא גיוס, חוק מע"מ אפס מגוחך, דיבורים על מהפכה אזרחית שהתפוגגו באוויר שנייה אחרי שהופרכו ואפס הקשבה לביקורת. כולנו שנאוצרים בגשם עבור הפרזנטור במשרד האוצר.

יש דברים שאין עליהם כפרה.

kapara_f7 היא מכרה את עצמה בתור "תקווה" והבטיחה שתקדם תהליך מדיני, אבל תשעה חודשים היא שיחקה בכאילו מו"מ בוושינגטון, בלי לדבר על אף סוגיה שנויה במחלוקת ובלי לשים מפות על השולחן, בזמן שהממשלה בה היא יושבת קובעת עובדות בשטח ומונעת באמצעות הפקעה ובנייה מעבר לקו הירוק את ההקמה של מדינה פלסטינית בעלת רצף טריטוריאלי. לשנות מבפנים? יותר כמו משתפת הפעולה של ממשלת הכיבוש וההתנחלויות.

יש דברים שאין עליהם כפרה.

kapara_f6 כשפורסמו המסקנות הקשות של וועדת אלאלוף לטיפול בעוני, שר האוצר יאיר לפיד אמר שהוא מופתע. לא ברור למה, הרי ממשלת ישראל מזניחה בשיטתיות את מעמד הביניים. את העניים היא אפילו לא סופרת. אז מה הפלא שהערב, שלושה חודשים אחרי פרסום המסקנות, מוגש תקציב המדינה לשנת 2015, שמרסק את מנגנוני הערבות החברתית בישראל? בעצם דו"ח אלאלוף מצטרף לקבר אחים ליד דו"ח טרכטנברג. זו לא טעות, זו מדיניות!

יש דברים שאין עליהם כפרה.

kapara_f8 מאז שנגנבו מקופת הדיור הציבורי 2.75 מיליארד שקלים, הממשלה עשתה הכל בכדי לא ליישם את החוק החברתי החשוב ביותר שחוקק כאן. בינתיים, אלפי משפחות ממשיכות לעמוד בתור במשרד השיכון, עשרות אלפים נוספים במשרד הקליטה ומלאי הדירות של הדיור הציבורי לא מתחדש. תגובת הממשלה? אל תפריעו להם, הם עסוקים בפינוי תושבי גבעת עמל לטובת מגדלי יוקרה. ככה זה שבמקום מדינת רווחה מנהיגים מדיניות קניבליסטית של אדם לאדם זאב.

יש דברים שאין עליהם כפרה.

kapara_f13 מבצע צוק איתן עלה כסף למערכת הביטחון, אבל עם או בלי מלחמה, תקציב הביטחון עולה לנו כל שנה סכום בלתי נתפס של כ-70 מיליארד ש"ח שלאיש אין מושג לאן הולכים. כבר שנים שבחסות הפחדות ודיבורי "אין-ברירה" ו"ביטחון לפני הכל", תקציב הביטחון המפלצתי מחסל את הביטחון האישי, הכלכלי והתזונתי שלנו. עדיף שנתניהו יודיע שהוא ממשכן את המדינה לטובת הצבא וזהו.

יש דברים שאין עליהם כפרה.

kapara_f14 במקום לשמש כיועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין עובד בתור הסניגור הפלילי שלה. זה לא רק הכשרת החוקים האנטי דמוקרטיים או גרירת יישום החלטות בג"צ בעניין גבעת האולפנה ומגרון, זו גם הסחבת והמסמוס של פרשת "ביבי טורס", ההלבנה של החשדות הקשים נגד שר החוץ ליברמן, המריחה של החקירה נגד שר התיירות סטס מיסיז'ניקוב.  אם זו תעודת היושר של ממשלת נתניהו, זה אומר הכל לא?

יש דברים שאין עליהם כפרה.