התמודדות כוללת עם צדק חברתי, כלכלה בת קיימא ומשבר האקלים

הפורום הירוק של מרצ וקרן היינריך בל שמחים להזמין אותך לדיון בהשתתפות ראשת מרצ זהבה גלאון וראשת מפלגת הירוקים הגרמנית, רנאטה קונאסט.

יום חמישי, 2 במאי 19:30-21:00, השפגאט, נחלת בנימין 43 תל אביב. לאירוע בפייסבוק: 

https://www.facebook.com/events/608860475810757/

נושא הדיון: "התמודדות כוללת עם צדק חברתי, כלכלה בת קיימא ומשבר האקלים- ה"ניו דיל הירוק" של גרמניה הוא מודל מתאים עבור ישראל?

מנחה: מוסי רז, יו"ר הפורום הירוק של מרצ

 המשבר הכלכלי והפיננסי באירופה היה קריאת התעוררות אחרונה לאזרחים רבים, לפיה לא ניתן עוד לקדם פתרונות בנפרד למשברים השונים ובכללם הפערים החברתיים המתרחבים, הקשיים הכלכליים, מדיניות אנרגיה ושינוי אקלים, וכי יש להתמודד עם הסוגיות הללו כסט מובחן של חלקי מדיניות כוללת התומכים אחד בשני.

תוכנית ה"ניו דיל" של מפלגת הירוקים בגרמניה הוכרה על ידי אזרחים רבים כמודל מהימן ומבטיח לרפורצמה בכלכלה ובמערכת האנרגיה של גרמניה ואירופה, ולכך שתביא יותר צדק חברתי וסביבתי בדור הנוכחי ובדורות הבאים. היא אף תרמה להצלחה הגדולה של מפלגת הירוקים בגרמניה בבחירות האחרונות.

בישראל במצב בו אי שהיוויון בתחומי יסוד רבים גדל, תקציב המדינה אונו מאוזן והקריאות לרפורמות משמעותיות ממשיכות, הגיעה העת להעלות על סדר היום הלאומי תוכנית כוללת שתחבר בין האתגרים הללו ותוביל את ישראל לעתיד מקיים בתחומי הסביבה, החברה והכלכלה.

המפגש יתקיים בשפה האנגלית.

Green.meretz@gmail.com