מה עשינו בכנסת ה-19

 1. העברנו חוקים המחייבים ייצוג הולם לנשים בוועדה למינוי דיינים ובוועדה לבחירת שופטים.
 2. הכנסנו שיפורים דרמטיים בחוק למניעת הטרדת מינית, שמגדילים את תקרת הפיצויים על הטרדות מיניות ומרחיבים את הגדרת יחסי המרות.
 3. העלנו את גיל הנישואין החוקי מ-17 ל-18.
 4. הארכנו את חופשת הלידה לסטודנטיות.
 5. משרד המשפטים נענה לפנייתנו והורה להחיל שקיפות על החטיבה להתיישבות. נאבקנו בוועדת החוקה ליישום הצו, ובוועדת הכספים לעצירת ההעברות הפרועות לתקציב החטיבה.
 6. לאחר מאבק משפטי ארוך שהסתיים בבג"צ, הבאנו לחשיפת הפרוטוקולים של דיוני ועדת הריכוזיות.
 7. הובלנו את המאבק נגד הריכוזיות במשק ונגד קשרי ההון-שלטון, מהסיבות המרכזיות ליוקר המחייה, ואת המאבק בוועדת הכספים להחמרת חוק הריכוזיות.
 8. הצגנו אלטרנטיבה כלכלית ברורה לממשלה, והגשנו שני תקציבי מדינה חלופיים, שמטפלים בבעיות העומק של החברה בלי לעשוק בדרך את מי שלא מקורב לממשלה.
 9. נלחמנו להצלת הדיור הציבורי כדי למנוע מהמדינה להמשיך להפר מדי שנה את חובתה החוקית להשקיע בבניית דירות חדשות למאות אלפי זכאי הדיור הציבורי. נאבקנו במכירת הדירות של הדיור הציבורי למקורבים למפלגת הבית היהודי.
 10. עוד שעה של אור לכולנו: לאחר שנים של דחיות, יזמנו והעברנו את החוק המאריך את שעון הקיץ מסוף מרץ עד סוף אוקטובר.
 11. הובלנו את ההתנגדות לחוקים הגזעניים של הממשלה: חוק הלאום, החוק למניעת הסתננות, וחוקים נוספים שמטרתם פגיעה בדמוקרטיה.
 12. נאבקנו וקידמנו להעסקה מלאה של סייעות בית ספריות ולקיבוע מעמדם של מרצי המכללות.
 13. חוקקנו חוק למתן חופשת אבהות לאחר לידה.
 14. המשכנו להיות הכתובת הראשית בכנסת לבעלי המוגבלויות: הובלנו לחיוב העסקה של לפחות 3% עובדים עם מוגבלות בשירות הציבורי, להצבת מיגוניות מונגשות בבאר-שבע במהלך צוק איתן, להנגשת מבני ציבור ומרחב עירוני, לאישור תקנות נגישות לתחבורה ציבורית בירושלים, ולחיוב חברות הביטוח לבטח אנשים עם מוגבלויות.
 15. זעקנו נגד ההסתה והגזענות שפשו בחברה הישראלית ונאבקנו למען הגנה על אזרחים ערבים ופעילי שמאל מפני אלימות. נלחמנו בפרויקטים למגורים המיועדים ליהודים בלבד, והובלנו לביטול חוק פראוור שמשמעו סילוק הבדואים בנגב מאדמותיהם.
 16. פעלנו למשרד המשפטים כדי להוציא את ארגון להב"ה מחוץ לחוק ולקראת סוף הכנסת שר הביטחון חשף כי הוא פועל על מנת לעשות זאת.
 17. המשכנו להיות הכוח המרכזי למען שוויון זכויות לקהילה הגאה: פעלנו למניעת הומופוביה במערכת החינוך ונגד הסתה ואלימות נגד הקהילה, דרשנו מהמשטרה לקיים הכשרות להתנהגות מכבדת כלפי טרנסג'נדרים ופעלנו למתן חופשת לידה שווה לבנות זוג מאותו מין.
 18. בתחום הסביבתי, תבענו להסיר את החיסיון מעל פעילות חברת קצא"א, האחראית לאסון דליפת הדלק בערבה, פעלנו נגד הרחבת בתי הזיקוק, העלאת מחירי התחבורה הציבורית והבנייה בחופי הים, וקידמנו חוקים לעידוד שימוש באופניים.