הודעת ועדת הבחירות של סיעת מרצ בהסתדרות בדבר בחירות לראשות סיעת מרצ בהתסדרות וראשות סיעת מרצ בנעמ"ת

27.12.21

חברות וחברים,
בהתאם לרשימת המועדים שפורסמה בהודעתנו הקודמת נסגרו ב-22.12.21 האפשרויות להגשת מועמדות ליו"ר סיעות מרצ בהסתדרות ובנעמ"ת. 

לאור הגשת מועמדות יחידה לראשות הסיעה בהסתדרות (של החבר תומר רזניק), והגשת מועמדות יחידה לראשות הסיעה בנעמ"ת (של החברה סימה רוקח-אוחיון) ועדת הבחירות של סיעת מרצ בהסתדרות מתכבדת להודיע על בחירתם של תומר רזניק ליו"ר סיעת מרצ בהסתדרות וסימה רוקח אוחיון ליו"ר סיעת מרצ בנעמ"ת.

בברכה
חיים זהבי
יו"ר ועדת הבחירות

ניצן הורוביץ

שר הבריאות ניצן הורוביץ, נבחר לראשות המפלגה ביוני 2019. קודם לכן כיהן כח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. ב-2013 התמודד לראשות העיר תל אביב-יפו מטעם מרצ. הורוביץ הוא חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראש מפלגה בישראל. הוא הקים את תנועת ישראל חופשית למאבק בכפייה דתית, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ולקידום עירוניות מקיימת, תחבורה ציבורית והגנת הסביבה.

הורוביץ הוא בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, ועסק רבות בסיקור עניינים בינלאומיים. הוא היה פעיל בארגונים לזכויות אדם וארגוני סביבה, חבר במכון מתווים ובגופים נוספים לקידום השלום ויחסי החוץ של ישראל. הוא בוגר הפקולטה למשפטים ועורך-דין. גר בתל אביב עם עידו, בן זוגו מזה שנים רבות.

ניצן הורוביץ

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ, נבחר לתפקיד ביוני 2019 וכיהן בח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראשות מפלגה בישראל, הקים את תנועת ישראל חופשית ועמד בראשה, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ובנושאים עירוניים, תחבורתיים וסביבתיים. בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, עסק רבות בסיקור ענייני חוץ, היה חבר במכון מיתווים, בעל תעודת עו"ד מוסמך ובוגר הפקולטה למשפטים והתמודד לראשות העיר תל אביב ב-2013. גר בתל אביב עם בן זוגו.

דילוג לתוכן