ההישגים של מרצ בכנסת

https://www.meretz.org.il Image Map

 
שלום,

הקדנציה האחרונה היתה הקשה והאלימה ביותר בתולדות הכנסת. גוש הימין התחזק, האופוזיציה בראשותה של ציפי לבני לא תפקדה. קדימה מנתה עשרים ושמונה חברי כנסת אבל מי שבפועל תפקדו כאופוזיציה לוחמת היו חברי הכנסת של מרצ. לא בכדי נבחרה מרצ ע"י "המשמר החברתי" ו"כנסת פתוחה" למפלגה החברתית ביותר בכנסת. הצלחנו להעביר עשרות חוקים ולעמוד בראש מאבקים עקרוניים. מרצ הובילה את המאבק נגד "חוק התספורות" שנוהל מול לובי חזק וגדול של טייקון, ולמרות זאת הצלחנו להטיל עליהם אחריות לחובותיהם ולפנסיות של הציבור הישראלי.

מרצ טיפלה בעשרות נושאים הנוגעים לחיי הפרט ולזכויות אדם ואזרח. נאבקנו למען שוויון זכויות לבני זוג מאותו מין, למען זכותם של ילדים מאומצים לקבל ירושה, כדי שהמידע על מפעלים מזהמים יהיה נגיש לציבור, למען הנגשת משרדי ממשלה לנכים, למען קצבת הנכות והזקנה של ניצולי השואה, למען פטור מארנונה למוסדות המשקמים נכי נפש, ולמען האפשרות שקורבנות אלימות במשפחה יוכלו להעיד בדלתיים סגורות ונשים מוכות לא תאבדנה את קצבת הבטחת ההכנסה בזמן שהותן במקלט ותקבלנה מענק סיוע עם צאתן מהמקלט.

הקדנציה הבאה הולכת להיות קשה יותר. אנחנו מבקשים מכם להצטרף למאבק על פניה של מדינת ישראל ולסייע לנו בבחירות הקרובות.

אנחנו גאים להציג לכם במסגרת הקמפיין את סדרת "בזכות מרצ" המציגה את הישגי מרצ במגוון רחב של תחומים. נשמח אם תשתפו ותסייעו לנו בהעברת המסר – בזכות מרצ – הקול שלך בטוח.

 

 

כאמור, אשמח אם תשתפו את המייל הזה עם חברות וחברים כדי שהמסר של מרצ יגיע לכמה שיותר מצביעות ומצביעים.

בתודה,

זהבה גלאון

ראשת מרצ