דורשים החלת חוק חופש המידע על החטיבה להתיישבות!

109 ימים חלפו מאז הודיע יו"ר וועדת חוקה, דוד רותם כי ייקבע מועד לדיון בוועדה בנוגע לדרישה של יו"ר מרצ, זהבה גלאון, להחלת חוק חופש המידע על החטיבה להתיישבות (ראו בתגובות לינק לשעון העצר באתר שלנו). בעקבות הנתונים השערורייתיים שחשף התחקיר של מכון מולד ופורסמו בסוף השבוע בידיעות האחרונות על תקציב החטיבה להתיישבות, פנתה גלאון שוב לרותם, כדי שייקבע בדחיפות מועד בו יתקיים הדיון בוועדת חוקה.

הצטרפו אלינו וחיתמו על העצומה: לא מעבירים כסף לחטיבה להתיישבות בלי שקיפות.

הנתונים שחשף התחקיר נותנים את התשובה הטובה ביותר לשאלה מדוע מסרבים בחטיבה להחיל את חוק חופש המידע על תקציביה ומעדיפים להסתיר מאיתנו לאן הולך הכסף.

כי כשמעבירים לתושב במועצה איזורית הר חברון פי 119 (!) מלתושב במועצה איזורית חוף אשקלון, כשההתנחלות בית אל מקבלת יותר תקציב מכלל 115 יישובי הדרום והצפון שמקבלים תמיכות, כשכמות גדולה מהכסף בכלל הולכת לחיזוק השליטה הפוליטית של הבית היהודי ברחבי הארץ, כולל ביישובים חזקים שכלל לא אמורים להיתמך על ידי החטיבה, אין פלא שהגנבים בחטיבה להתיישבות מתביישים ומנסים להסתיר.

מי שאחראית על החגיגה הגדולה מעבר לקו הירוק, היא מפלגת "הבית היהודי" כמובן אבל בכדי לשדוד את קופת המדינה בלי לתת דין וחשבון לאף אחד צריך היה למצוא את הפראייר המושלם. למזלם של המתנחלים, שר האוצר יאיר לפיד היה שם.

לפיד הצהיר לפני כמה חודשים ש-"רוב תקציב החטיבה להתיישבות עובר לגליל ולנגב" וכעת מסתבר ששלושת רבעי ממנו עוברים דווקא להתנחלויות ביהודה ושומרון, אבל יאללה, חפיף, זו לא הפעם הראשונה ששר האוצר טועה בנתונים.

הבעיה היא שמאז נכנס לפיד לתפקיד הוא עשה הכל כדי לחזק את מעמדה של מדינת הרווחה שמתקיימת מעבר לקו הירוק על חשבון כולנו:

זה התחיל בלהעניק לבנט וחבריו במסגרת המו"מ הקואליציוני את כל התקפידים השולטים בברז התקציב: משרד הכלכלה, משרד השיכון, יו"ר וועדת כספים בכנסת ונמשך בהעברות תקציביות מפוקפקות היישר ממשרד האוצר, מחוץ לתקציב המדינה, עד שנופח תקציב החטיבה למעל מיליארד שקלים.

כבר למעלה משנה שיו"ר מרצ, זהבה גלאון נלחמת כדי להחיל את חוק חופש המידע על החטיבה להתיישבות כדי לחשוף את תקציבה לשקיפות. גלאון כותבת הבוקר לדוד רותם, יו"ר וועדת חוקה:

"במקום לנהל דיון אמתי ומהותי בנושא, אתה עוסק בהתחמקויות ומשחקים פרלמנטאריים שמטרתם למוסס את הדרישה לקיום הדיון. ייתכן כי העברת חלק מהתקציבים השערורייתיים לחטיבה להתיישבות היתה נמנעת אם היית ממלא את חובתך כיו"ר הוועדה ומקיים את הדיון כנדרש".

לצורך הפסקת הביזיון הזה אנחנו זקוקים לכם/ן: אל תסכימו להיות פראיירים כדי לממן את הרפתקאות המתנחלים מעבר לקו הירוק. חתמו על העצומה – לא מעבירים כסף לחטיבה להתיישבות בלי שקיפות.