דו"ח וועדת ששינסקי 2 אינו מאוזן

שר האוצר יאיר לפיד אומר שהדו"ח של וועדת ששינסקי 2 "מאוזן" ומתגאה ש-"כל כסף שנכניס יילך להורדת יוקר המחייה" אבל האמת שלמרות הזקן והלוק החדש לפיד נשאר לפיד: שר אוצר פחדן, משרתם של הטייקונים, שיודע להגיד במסיבות עיתונאים את מה שאנחנו רוצים לשמוע, ואל תבלבלו אותו עם דברים כמו עובדות או אמת.

והאמת היא שהיחידים שמרוויחים ממה שקרה להמלצות וועדת ששינסקי 2 מאז שהתפרסם דו"ח הביניים ועד המסקנות הסופיות היום הם משפחת עופר, הבעלים של חברת כי"ל . בחודשים האחרונים הם הפעילו מכבש לחצים על הוועדה, שנכנעה והפחיתה משמעותית את התמלוגים שאנחנו הציבור נקבל ממשאבי הטבע שלנו, רק כדי לרפד את כיסיהם של משפחת עופר בעוד כמה מאות מיליוני שקלים (לפחות).

Nitzan Horowitz – ניצן הורוביץ קרא לשר האוצר שלא להיכנע ללחץ הטייקונים: "אחרי הטייקון תשובה ששולט בגז, הגיע התור של משפחת עופר ששולטת בים המלח. היא הפעילה שרירים ועכשיו רוצים להפחית את התמלוגים שהיא תצטרך לשלם על ״הזהב הלבן״, הפוספטים שהיא מוציאה מים המלח, ועל הדרך גם מייבשת והורסת את פלא הטבע העולמי הזה".

ח"כ Tamar Zandberg תמר זנדברג הגדירה את המלצות הוועדה ככניעה מבישה: "הצטרפותם של פוליטיקאים לקמפיין של כי״ל, בטענה שהעברת כמה אחוזים בודדים מתמלוגים על משאבי הטבע – השייכים לכולנו – לטובתנו – תגרום ל'פיטורי עובדים'. זו קלישאה חבוטה וחצופה שנשלפת כל פעם כדי להסביר למה הציבור צריך לשלם בשביל שחברה פרטית תוכל לקחת את הרווחים לכיסי הבעלים במקום לשלם לעובדים שכר ראוי, ואז לאיים בפיטורים כשמשהו לא מסתדר בתכנית לקחת עוד ועוד מהרווחים על המשאב הציבורי."

(צילום: אמיל סלמן, דהמרקר)

מתוך דף הפייסבוק של מרצ