בחירות! כדי שנחליף כבר את הממשלה הגרועה הזו.

ראש הממשלה נתניהו חשף הערב במסיבת העיתונאים את הספין החדש שלו: "אופק מדיני חדש". בהצהרות אנחנו יודעים שביבי חזק, כולנו זוכרים את נאום בר אילן המבטיח, אבל אף אחד לא מתכוון לקנות את הבלוף הזה. כבר חמש שנים שלנתניהו יש צ'ק פתוח להציג ולקדם אופק מדיני, ובמקום זה הוא בחר בדרך של קיפאון, דריכה מסוכנת במקום, המתוחזקת בעזרת דחיינות, התקרבנות וסרבנות מדינית.

בתשעת החודשים האחרונים, בזמן ה-"כאילו" מו"מ עם אבו מאזן, הוא בנה כאחוז טירוף בהתנחלויות, סירב להכיר ביוזמת השלום של הליגה הערבית, לא הניח מפות על השולחן, הערים קשיים והמציא תירוצים, ואז פוצץ את השיחות על רקע ההכרזה על הקמתה של ממשלת הפיוס הפלסטינית וגרר אותנו למלחמה בעזה.

מישהו באמת חושב שראש ממשלה הססן, פחדן ופאסיבי שהמושגים הזדמנות ולקיחת סיכון לא קיימים אצלו הולך לקדם "אופק מדיני"? הספין החדש של ראש הממשלה לא רק שלא יביא ביטחון ושקט לתושבי הדרום ולישראל כולה, הוא גם לא בר ביצוע. לא בגלל שאין אופק מדיני, אלא בגלל שנתניהו לא הולך להשתנות: האסטרטגיה שלו היא להמשיך ולנהל את הסכסוך בעצימות כזו או אחרת, העיקר לא לקחת החלטות קשות.

כדי לחיות עם תקווה שתנצח את כל הייאוש שמסתובב כאן בתקופה האחרונה, מה שהציבור צריך לראות באופק זה לא סיסמאות מהספינולוגים של נתניהו, אלא בחירות, כדי שנחליף כבר את הממשלה הגרועה הזו.