אלירן ביחובסקי

מי אני? 

המועמד הכי צעיר שרץ בפריימריז במרצ והמועמד הכי צעיר כיום בבחירות בישראל. 

אני בן 25, גדלתי ביפו, סטודנט למשפטים ומתגורר בשכירות ביד-אליהו. כיום אני רכז סיעת מרצ בכנסת, ופעיל במפלגה כבר שנים – לשעבר יו"ר נוער וצעירי מרצ, מנהל מטה יום הבחירות של מרצ ומנהל מטה המתנדבים הארצי במערכות הבחירות האחרונות. 

במהלך תקופת הקורונה, הקמתי את עמותת "סולידריות ישראלית" שנתנה מענה בהתנדבות לעשרות אלפי משפחות ישראליות וליחידים. סייענו בתרומות של מזון, ציוד, התנדבות, משחקים, בגדים ותמיכה נפשית, כשהמדינה לא נתנה מענה. גדלתי תחת המנהיגות החברתית של אילן גילאון ז״ל.

מדוע לבחור בי? 

הדור שלי, הצעירים, הם הדור האבוד של הפוליטיקה הישראלית והשמאל הישראלי. המחוקקים לא מבינים את האתגרים של צעירים וצעירות והעובדה שנדרשות 250 משכורות בממוצע, כדי לרכוש דירה, היא תעודת עניות למדינה. הדור שלנו מיואש ורבים רוצים לעזוב את ישראל ולכן החלטתי שלקטר זה לא מספיק. אני מקדם סוגיות שמשפיעות על העתיד של כולנו: פתרון משבר הדיור והתעסוקה לאחר הקורונה, יוקר המחייה העולה ובעיקר החזרת האמון במערכת הפוליטית הישראלית.  אני שואף להמשיך את הדרך החברתית של אילן גילאון ז"ל, שהיתה לי הזכות ללמוד ממנו.

פרט שלא ידעתם עליי?

אני אוהד שרוף של הפועל ירושלים כבר שנים, גדלתי אצל אם חד הורית שעלתה מרוסיה וחינכה אותי לפמיניזם וחריצות.

ניצן הורוביץ

שר הבריאות ניצן הורוביץ, נבחר לראשות המפלגה ביוני 2019. קודם לכן כיהן כח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. ב-2013 התמודד לראשות העיר תל אביב-יפו מטעם מרצ. הורוביץ הוא חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראש מפלגה בישראל. הוא הקים את תנועת ישראל חופשית למאבק בכפייה דתית, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ולקידום עירוניות מקיימת, תחבורה ציבורית והגנת הסביבה.

הורוביץ הוא בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, ועסק רבות בסיקור עניינים בינלאומיים. הוא היה פעיל בארגונים לזכויות אדם וארגוני סביבה, חבר במכון מתווים ובגופים נוספים לקידום השלום ויחסי החוץ של ישראל. הוא בוגר הפקולטה למשפטים ועורך-דין. גר בתל אביב עם עידו, בן זוגו מזה שנים רבות.

לנתניהו יש חברים מיליארדרים
למרצ יש רק אתכם.

ניצן הורוביץ

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ, נבחר לתפקיד ביוני 2019 וכיהן בח"כ מטעם מרצ בין השנים 2009-2015. חבר הכנסת ההומו המוצהר הראשון שעומד בראשות מפלגה בישראל, הקים את תנועת ישראל חופשית ועמד בראשה, הוביל את המאבק לשוויון הקהילה הגאה בישראל ופעל רבות למען הפרדת דת ומדינה ובנושאים עירוניים, תחבורתיים וסביבתיים. בעל רקע עיתונאי עשיר מזה 30 שנה, עסק רבות בסיקור ענייני חוץ, היה חבר במכון מיתווים, בעל תעודת עו"ד מוסמך ובוגר הפקולטה למשפטים והתמודד לראשות העיר תל אביב ב-2013. גר בתל אביב עם בן זוגו.

דילוג לתוכן